پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492511 تاریخ : 1398/07/30-16:16:55
,17,4,
چین نرخ بهره خود را به طور غیرمنتظره‌ای کاهش نداد

در ماه اکتبر

چین نرخ بهره خود را به طور غیرمنتظره‌ای کاهش نداد

بانک مرکزی چین بر خلاف آن‌چه انتظار می‌رفت اعلام کرد که نرخ بهره خود را در ماه اکتبر تغییر نخواهد داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، بر خلاف آن‌چه انتظار می‌رفت بانک مرکزی چین اعلام کرد که نرخ بهره خود را در ماه اکتبر تغییر نخواهد داد. این نشان می‌دهد که پکن با نگرانی از این که پایین آوردن بیش از حد نرخ بهره موجب بالا رفتن سطح بدهی در اقتصاد شود، خواهان جلوگیری از ایجاد فضای مالی زیادی تسهیل شده است.

این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز، پیش‌بینی کرده بودند که چین مجددا نرخ بهره خود را کاهش دهد. چین پس از معرفه نرخ بهره جدید خود در ماه آگوست، هر ماه آن را کاهش داده بود.

نرخ بهره یک ساله وام برتر چین (ال‌پی‌آر)، که شاخص نرخ بهره وام‌های این کشور است، در همان 4.20 درصد ماه قبل ثابت ماند. ال‌پی‌آر 5 ساله هم همان 4.85 درصد ماه سپتامبر باقی ماند.

این نرخ بهره جدید که توسط 18 بانک تعیین می‌شود، به نوعی با نرخ بهره میان‌مدت بانک مرکزی چین (ام‌ال‌اف) (مخصوص وام‌هایی که بانک مرکزی به بانک‌ها می‌دهد) در ارتباط است. نرخ ام‌ال‌اف با تقاضای نقدینگی از بانک مرکزی در سیستم مالی گسترده‌تری تعیین می‌شود. نرخ بهره ام‌ال‌اف یک ساله، که آخرین بار در فوریه 2016 کاهش داده شد، در حالحاضر 3.3 درصد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران