پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508112 تاریخ : 1398/11/29-13:23:24
,17,
چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در هزار طرح تعاونی

چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در هزار طرح تعاونی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سه سال گذشته یک هزار طرح تعاونی در کشور افتتاح شد که بیش از 4 هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری در این بخش بوده و بیشتر این طرح‌ها در بخش‌های خرد و متوسط بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد شریعتمداری روز سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از 322 هزار طرح در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال‌های اخیر تلاش کردیم تعاونی‌ را به جایگاه خود بازگردانیم و نقطه عطف آن نیز در دیدار با رهبر معظم انقلاب بود.

وی افزود: در این جلسه ایشان فرمودند که یکی از مهم‌تری‌های بخش‌های اقتصاد کشور بخش تعاون است و به دلیل توزیع عادلانه ثروت و مردمی‌بودن تعاون باید به این سمت حرکت کنیم و پس از آن بود که بخش تعاون جان تازه‌ای گرفت و سند توسعه بخش تعاون در دستور کار قرار گرفت و جلسات متعدد برای رسیدن بخش تعاون به جایگاه واقعی ادامه دارد.

وزیر کار اظهارداشت: هدف ما این بود که به کمک نوآوری، نگاه سنتی به تعاون به نگاه مدرن اتفاق بیافتد. همانطور که در اقتصاد روز جهان، نمونه‌های برتر تعاونی‌ها با نگاه جدید و نوآوری به این هدف رسیده‌اند.

وی تاکید کرد: پوست‌اندازی در بخش تعاون با مدیریت دانا، جوان، خلاق و مقتدر و استفاده از ابزارهای جدید در توسعه بخش تعاون همچون تامین مالی و ضمانت میسر می‌شود.

شریعتمداری با اشاره به اینکه توانایی بزرگ و نهادسازی ارزشمند در بخش تعاون انجام شده، گفت: بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری و معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجموعه تعاون وجود دارد و اگر این نهادها تقویت شوند و از منابع بودجه عمومی استفاده کنند گام بزرگی برداشته‌ایم.

وزیر کار تاکید کرد: باید تعاونی‌ها را با امر مهارت ممزوج کنیم و وجود سازمان فنی و حرفه‌ای یکی از دستاوردهای ارزشمند در حوزه آموزش مهارت‌های فنی می‌تواند در این زمینه کمک کند.

وی افزود:  چنانچه تمام طرح‌های افتتاح شده از محل منابع ارزان قیمت اشتغال روستایی را به مهارت متصل کنیم اشتغال پایدار خواهد بود.

امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری 322 طرح همزمان در 31 استان به ارزش بیش از یک هزار و 507 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 12 هزار و 700 نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران