پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508304 تاریخ : 1398/12/03-17:35:12
,1,
چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال 98

چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال 98

افزایش سرمایه وبصادر از مبلغ 57 هزار و 800 میلیارد ریال به‌ بیش از 175 هزار و 353 میلیارد ریال در سال 97 زمینه از بین رفتن زیان شرکت را همراستا با برنامه‌های متنوع تدوین و اجرای برنامه‌های عملیاتی و اصلاح ساختار مالی در بانک صادرات ایران فراهم کرد. این روند همچنان در سال 98 موجب مثبت شدن تراز درآمدی بانک در پایان شش ماه اول سال و سود خالص پنج ریالی در پایان 9 ماه اول سال جاری شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط ‌عمومی بانک صادرات ایران، در سال 96 با تغییر مدیرعامل بانک صادرات اولین وعده مدیرعامل جدید بازگشایی نماد بانک صادرات بود که به سرعت تحقق یافت. در آن سال که اوج تغییر و تحولات بانکی در حال رخ دادن بود و مدیران عامل بسیاری از بانک‌ها به جهت تغییرات بنیادی در ساختار سیستم بانکی تعویض شدند بانک صادرات نیز حجت‌اله صیدی مدیر باسابقه بازار سرمایه را به سمت مدیرعاملی این بانک منصوب کرد. صیدی که از سال 88 تا 90 عضویت در هیئت مدیره بانک صادرات را در کارنامه کاری خود داشت و پس از مدیرعاملی یک شرکت سرمایه‌گذاری را عهده‌دار شده بود به خوبی به فضای بازارهای بانکی و مالی آشنا بود و توانست با قدم‌هایی که در جهت کنترل هزینه‌ها و استفاده بهینه از دارایی‌ها برداشت سکان بانک صادرات را در دست بگیرد.

پس از آنکه از سال 96 قدم‌های بهبود شرایط بانک صادرات و خروج از زیان در دستورکار قرار گرفت اولین گام اساسی در جهت عملیاتی شدن این تصمیم افزایش سرمایه 203 درصدی از محل تجدیدارزیابی دارایی‌ها بود که در روزهای پایانی سال 97 به ثبت نهایی رسید و مسیر بانک برای سودآوری در سال 98 هموارتر شد.
با خروج بانک صادرات از شمولیت ماده 141 برنامه بانک در جهت استفاده بهینه از منابع و مصارف به جهت رسیدن به سوددهی عنوان شد.

افزایش سرمایه و خروج از زیان
با افزایش سرمایه بانک صادرات از مبلغ 5780 میلیارد تومان به حدود 17,535 میلیارد تومان در پایان سال 97 شاهد خروج بانک از روند زیان‌دهی بودیم.
همان‌گونه که در نمودار ذیل مشخص است زیان 1068 میلیارد تومانی پاییز 97 به سود حدود 35 میلیارد تومانی در پاییز 98 رسیده است.

 

 

تراز درآمدی وبصادر در شهریور سال جاری مثبت شد
با رشد قابل توجه درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی وبصادر دستخوش تغییرات اساسی شد. به طوری که تراز درآمدی وبصادر از ابتدای سال تا انتهای مرداد همواره در محدوده منفی قرار داشت و در تیر و مرداد به منفی‌ترین حالت خود در سال جاری رسید، اما با توجه به رشد درآمد وبصادر، تراز درآمدی برای اولین بار در شهریور 98 مثبت شد و به 2.5 میلیارد تومان رسید. این تراز درآمدی مثبت نشان می‌دهد، درآمد وبصادر نسبت به هزینه‌ها پیشی گرفته است.

خلاصه عملکرد 9 ماهه
خلاصه عملکرد مالی وبصادر در 9 ماه گذشته نشان می‌دهد درآمدهای مشاع این شرکت 17 درصد و درآمدهای غیر مشاع 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته‌اند. از مجموع 13 هزار و 709 میلیارد تومان درآمدهای مشاع بانک 2287 میلیارد تومان سهم بانک بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 73 درصدی را نشان می‌دهد.
با توجه به خارج شدن شرکت از روند زیان‌دهی و تبدیل شدن زیان خالص 2008 میلیارد تومانی به سود خالص 88 میلیارد تومانی در پایان دوره 9 ماهه به ازای هر سهم سود خالص 5 ریالی محقق شده است.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران