پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494028 تاریخ : 1398/09/03-15:38:29
,2,22,
چتر حمایتی اگزیم بانک بر صادرات نوپای استان کهکیلویه و بویر احمد

رئیس شعبه یاسوج بانک توسعه صادرات ایران مطرح کرد:

چتر حمایتی اگزیم بانک بر صادرات نوپای استان کهکیلویه و بویر احمد

رییس شعبه یاسوج بانک توسعه صادرات ایران گفت: در دو دهه از آغاز فعالیت شعبه این بانک در استان کهکیلویه و بویراحمد خدمات مناسبی به فعالان اقتصادی استان ارائه و در جهت شناسایی ظرفیت های صادراتی استان و فعالان اقتصادی تلاش شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، نصرالله معینی خاطرنشان کرد: بانک توسعه صادرات با هدف ارتقا تولید، افزایش اشتغال و سرمایه گذاری در استان، تامین مالی فعالان اقتصادی توانمند را بر عهده گرفته است.
رئیس بانک توسعه صادرات یاسوج بر توجه ویژه اگزیم بانک ایران را به مناطق کمتربرخوردار یادآور شد و گفت: بانک توسعه صادرات به منظور حمایت از صادرات استانهای محروم چند برابر منابع جذب شده توسط شعبه، تسهیلات در اختیار واحدهای صادراتی استان قرار داده و خدمات بانک در این زمینه محدود به سقف اختیارات شعبه نیست و همه توان خود را برای کمک به صادرات نوپای استان به کار می بندد.
وی به ظرفیت های صادراتی در بخش های تولیدات باغی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، تولیدات گلخانه ای و گیاهان دارویی در استان کهکیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: کارشناسان بانک توسعه صادرات حاضر در این نشست آمادگی دارند با شنیدن دغدغه ها، مسائل و چالش های صادرکنندگان، پاسخ مناسب و کارشناسی لازم را ارائه دهد.
چنگیز هاشمی، رئیس اتاق بازگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج، سرمایه گذاری را یکی از اصلی ترین عوامل رونق تولید معرفی کرد و گفت: ضروری است بانک توسعه صادرات به عنوان یک بانک تخصصی در این حوزه نقش موثرتری ایفا کند.
هاشمی افزود: عموما اداره مطلوب یک بنگاه اقتصادی را مستلزم حضور یک مدیریت خوب می دانند اما واقعیت این است که مدیر بدون ابزار کارایی لازم را ندارد و در حال حاضر مدیران اقتصادی ما نیازمند تزریق منابع مالی هستند.
وی یکی از معضلات تولید و صادرات را در استان عدم توانایی انبار کردن و خلا وجود صنایع تبدیلی عنوان کرد و گفت: 70- 60 درصد از محصولات باغی ما به دلایل یاد شده در مزارع نابود می شود و ضروری است برنامه ریزی نظام مندی برای این معضل طراحی شود.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان داشت: برای استانی که گام های اول را برای حضور در بازارهای جهانی بر می دارد، ایجاد یک هلدینگ صادراتی و زنجیره تولید صادراتی و اتصال این زنجیره به بازارهای خارجی می تواند کمک بزرگی به پیشبرد اهداف صادراتی استان باشد.
هاشمی در ادامه برگزاری این جلسات را نشان دهنده عزم جدی برای تحقق اهداف صادراتی در استان دانست و اظهار امیدواری کرد مسائل مطرح شده در این جلسه و پاسخ کارشناسی به آنها بتواند صادرات استان را در مسیر توسعه صادرات یاری دهد.
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز نشست تخصصی بانک توسعه صادرات د کهکیلویه و بویر احمد، در ادامه سلسله نشست های تخصصی معرفی خدمات این بانک با حضور معاون سازمان صمت، معاون شرکت شهرک های صنعتی، اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی یاسوج و صادرکنندگان و فعالین اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی این شهر برگزار شد.
در پایان این نشست کارشناسان بانک توسعه صادرات پاسخگوی سوالات فعالان اقتصادی حاضر در نشست بودند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 279
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران