پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521484 تاریخ : 1399/07/27-17:50:38
,5,
پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک

پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آماده سازی 650 کیلومتر لوله طرح گوره - جاسک خبر داد و گفت: این طرح پیشرفت 60 درصدی دارد، بنابراین تمرکز بیشتر روی بخش هایی است که عملیات اجرایی در آنها با دشواری های بسیاری روبه روست.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی در بازدید خود از نزدیک در جریان پیشرفت کار همه گستره ها و بخش های مختلف طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک قرار گرفت و افزود: اکنون حدود 650 کیلومتر لوله به کارگاه ارسال شده و لازم است شرکت های لوله سازی در زمینه ساخت و ارسال به موقع لوله ها تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانند کل لوله مورد نیاز طرح را تا سه ماه آینده بسازند و به کارگاه ارسال کنند.

همچنین تلمبه خانه های شماره 2 و 4 که از بخش های مهم در فاز نخست طرح است و از این حیث اولویت دارند، به تأمین اقلام مورد نیاز و کسری ها توجه بیشتری شده است.

دهقانی اضافه کرد: تحویل پمپ های اصلی و مورد نیاز برای راه اندازی این مرحله نیز اوایل آذرماه از سوی سازندگان داخلی برنامه ریزی شده، همچنین در بخش مخازن ذخیره سازی پایانه جاسک، بخش هایی از ورق ها ساخته شده و از حدود یک ماه پیش نیز عملیات جوشکاری مخازن آغاز شد.

وی پیرامون پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا توضیح داد: اکنون در چنین شرایطی سعی می شود که با نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، هم به سلامت همکاران توجه شود و هم پیشرفت طرح تا جای ممکن کمترین تأثیرپذیری را از این شرایط داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار کرد: با پیش بینی شرایط آب و هوایی و نزدیک شدن به فصل بارندگی، همه ارکان طرح، تمام تلاش و همت خود را به کارگرفته اند تا کار را با سرعتی پیش ببرند که تابراساس برنامه زمانبندی تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا؛خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران با دو میلیارد دلار سرمایه گذاری و پیش بینی اشتغال چهار هزار نفر که به همت دولت تدبیر و امید از مرداد ماه امسال شروع شده به سرعت در حال انجام است.

در طرح خط لوله نفتی گوره به جاسک که یکی از طرحهای مهم وزارت نفت در سال جهش تولید است، حدود 500 تا 600 میلیون دلار قرارداد تأمین لوله و حدود 48 میلیون دلار مربوط به ساخت پمپ های انتقال می شود که از کارخانه های داخلی و با تکیه بر توان داخلی در حال تأمین است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران