پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494102 تاریخ : 1398/09/04-14:17:04
,17,22,
پرداخت بالغ‌بر 440 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خبر داد:

پرداخت بالغ‌بر 440 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی از پرداخت بالغ‌بر 440 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل عوارض ارزش‌افزوده در سال 97 خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، عباس مزیکی، مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه به نقش مالیات در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: یکی از کارکردهای مالیات ایجاد درآمد برای اداره کشور است، مالیات در اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و باید بتوانیم کشور و اقتصاد را از نفت جدا کنیم و به درآمدهای پاک مالیاتی که درآمدی پایدار هم هست اتکا کنیم.
وی افزود: درآمدهای مالیاتی برای جبران هزینه‌های جاری کشور نسبت به درآمدهای نفتی که بخشی از علت آن ناشی از مباحث تحریم و کاهش درآمدهای نفتی بود اما بخش‌هایی نیز ناشی از اصلاح سیستم مالیاتی و تکیه‌بر درآمدهای مالیاتی به‌عنوان درآمد جایگزین نفت بود،افزایش یافت.
مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی برنامه‌ها و اهداف اصلی خود را وصول مالیات بر اساس اصول مسلم و پذیرفته‌شده جهانی و جلوگیری از فرار مالیاتی قرار داده، که در این زمینه همه قوای سه‌گانه به میدان آمدند و اطلاعات خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی قراردادند و نیروی انتظامی هم نقش قابل‌توجهی در بحث مبارزه با فرار مالیاتی دارد که در این زمینه به سازمان امور مالیاتی کمک می‌کند.
وی تصریح کرد: در سال جاری رشد وصول مالیات خود بیانگر این موضوع است که این سیاست‌ها موفق بوده و توجه ویژه به بحث تولید قطعا سبب افزایش و حرکت روبه‌جلوی تولید خواهد شد و اگر تولید به تحرک دربیاید و رونق در تولید ایجاد شود حتما به‌تبع آن مالیات هم وصول خواهد شد و ثروت کشور نیز افزایش خواهد یافت و مقابله با فشار اقتصادی دشمن امکان‌پذیر خواهد بود.
مزیکی عنوان کرد: نقش مالیات در توزیع ثروت، عدالت اجتماعی، تحرک در تولید با اعمال سیاست‌ها و روش‌های صحیح و نهایتا بحث رفاه اجتماعی بسیار پررنگ‌تر و اثرگذارتر شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی در خاتمه از اجرای طرح جامع مالیاتی، شناسایی مودیان جدید، جلوگیری از فرار مالیاتی و طرح‌های جدیدی که یکی از آن‌ها اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده است و هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی در جریان است خبر داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران