پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521422 تاریخ : 1399/07/27-10:24:23
,9,10028,
واکسن چینی «سینوواک» 60 دلار قیمت گذاری شد

با آغاز واکسیناسیون در یکی از شهرها؛

واکسن چینی «سینوواک» 60 دلار قیمت گذاری شد

طبق بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری یک شهر در چین هزینه دوز 2 واکسن کووید19 بالقوه سینوواک 60 دلار است. تزریق این واکسن به پزشکان و اقشار در معرض خطر آغاز شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، یک شهر چینی به عنوان بخشی از یک برنامه ملی، واکسن کووید 19 آزمایشی «سینوواک بیوتک» را به کارگران و اقشار در معرض خطر بالا به بهای 60 دلار تزریق می کند.

طبق بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری شهر جیاشینگ (واقع در شرق چین) در وی چت، قیمت هر دوز واکسن بالقوه «کرونا وک» 29.75 دلار (200 یوان) است. فرایند واکسیناسیون 2 دوز از این واکسن به گروه هایی که در معرض خطر بالا قرار دارند از جمله پزشکان آغاز شده است.

مقامات چینی تاکنون جزئیات قیمت یک واکسن بالقوه کووید 19 را اعلام نکرده اند.این درحالی است که آخرین مرحله آزمایش بالینی واکسن های بالقوه چینی که از ماه جولای آغاز شده است.

هنوز مشخص نیست قیمت گذاری واکسن مذکور در شهر جیاشینگ با احتساب یارانه اعلام شده است یا خیر. شرکت سینوواک نیز به سوالات در این زمینه پاسخی نداده است.

سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن کووید 19 بالقوه این شرکت هم اکنون در برزیل، اندونزی و ترکیه در حال انجام است و نتایج تحلیل میان مدت آن در ماه نوامبر منتشر می شود.

از سوی دیگر شرکت اندونزیایی «بیوفارما» که قراردادی برای تأمین 40 میلیون دوز با سینوواک امضا کرده است. به گفته این شرکت هزینه هر دوز واکسن پس از عرضه 13.60 دلار (200 هزار روپیه) خواهد بود.

همچنین شرکت دولتی «سینوفارم» در ماه آگوست اعلام کرد هزینه مرحله تزریق واکسن بالقوه ای که تولید می کند بیش از 148.80 دلار (هزار یوان) نخواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران