پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518159 تاریخ : 1399/06/01-10:59:01
,17,
هنوز به طور دقیق به طرح گشایش اقتصادی مدنظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم

نوبخت:

هنوز به طور دقیق به طرح گشایش اقتصادی مدنظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:هنوز به طور دقیق به طرح گشایش اقتصادی مدنظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم و از نمایندگان مجلس هم خواسته ایم که فعلاً راجع به مباحث مطرح شده اظهارنظری نداشته باشند.

به گزارش بانک و صنعت،محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت و گویی در شبکه خبر اظهار داشت: سال پایانی دولت هم زمان شد با اتفاقاتی نظیر تحریم که بی سابقه و کم نظیر بود. تفاوت تحریم های گذشته با این تحریم موضوع نفت در برابر غذا بود. در تحریم های جدید حتی اجازه فروش نفت برای تهیه غذا هم برای ما امکان پذیر نبود. حال با این فشار به ورود ویروس کرونا هم برخوردیم. اما با این تفاسیر سال پایانی باید جمع بندی کنیم. منابع دولت تقلیل پیدا کرده و ما باید با برنامه ریزی هزینه های خود را مدیریت کنیم.

نوبخت گفت: دولت های استعمارگر و ظالم در برابر ایران قصد متوقف سازی توسعه و تولید در کشور را داشتند که خوشبختانه شکست خوردند. شما در استان ها چرخش چرخ توسعه را شاهدید. 2 میلیون اشتغال در طرح های عمرانی وجود دارد و ما هم به طور مداوم در حال افتتاح طرح ها هستیم.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، ارز 4200 تومانی را دو سال است وارد بازار کرده و پای آن ایستاده ایم، البته دولت از اخذ مابه التفاوت ریالی ارز دولتی صرف نظر کرد تا بتواند بازار را کنترل کند.

نوبخت ادامه داد: نمی توانیم سختی ها را به طور واضح بیان کنیم، اما در تلاشیم که شرمنده مردم نشویم. همکاران دولتی دوران سخت و غیر رفاه کشور را تجربه کرده اند. شرمنده مردم هستیم که آنطور که باید طبق برنامه پیش نرفتیم. دولت در میان گود ایستاده است، در تمام موارد دولت متولی دارد به طور مثال متولی کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی است و صنعت نیز متولی خود را دارد. اما بازرگانی ما هنوز نتوانسته است برای خود متولی خاصی را مشخص کند. با مجلس قبلی تا حدودی توافق کرده بودیم، اما حال این موضوع به گیر و دار افتاده است.

هنوز به طرح گشایش اقتصادی مدنظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم

وی با اشاره به پیش بینی صادرات یک و نیم میلیون بشکه نفت در سال 99 بیان کرد: پیش بینی ها مشخص کرده بود که برخی از کشورها می توانند از ما نفت خریداری کنند. طرحی که تحت عنوان طرح گشایش اقتصادی از آن نام برده می شود را هنوز به طور رسانه ای و دقیق مطرح نکرده ایم و از نمایندگان مجلس هم خواسته ایم که فعلاً راجع مباحث مطرح شده در جلسات مصاحبه و اظهار نظری نداشته باشند که اذهان عمومی دچار سردرگمی شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در بحث تجارت و فروش نفت می توانستیم موفق تر باشیم. در جلسه سران قوا مواردی مطرح و برای تأیید رهبری به ایشان مراجعه شد، رهبری فرمودند اگر سه قوه موافق باشند می توانند اجرا کنند.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت چند قلم از اقلام اساسی را می دانید، گفت: خریدها در منزل توسط همسرم انجام می شود و فعلاً حضور ذهنی راجع قیمت ها ندارم، همسرم از قیمت ها به بنده غُر می زند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: در استان ها طرح هایی را مشخص کرده ایم که از منابع دولتی به چه میزان استفاده خواهند کرد البته چارت مصارف از تسهیلات بانکی و بخش خصوصی را هم مشخص کرده ایم.

وی تاکید کرد: در بحث مسکن، ساخت مسکن محرومین با متراژ 60 متر در دستور کار بود که تاکنون 20 هزار کلید به محروم نشینان تحویل داده شده است، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین سازمان برنامه و بودجه هم برای تهیه این مسکن ها در تلاش هستند. مسکن باید جایی برای زندگی باشد نه به عنوان کالای سرمایه در نظر گرفته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 289
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران