پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510157 تاریخ : 1399/01/14-14:23:26
,17,
هالک بانک ترکیه درخواست اعلام بیگناهی خود را به دادگاه آمریکا داد

در پرونده مربوط به دور زدن تحریم‌های ایران

هالک بانک ترکیه درخواست اعلام بیگناهی خود را به دادگاه آمریکا داد

هالک بانک ترکیه دیروز درخواست اعلام بیگناهی خود در پرونده کمک به دور زدن تحریم‌های ایران را به دادگاه فدرال منهتن ارائه داد. این پرونده روابط ترکیه و آمریکا را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، هالک بانک ترکیه روز گذشته درخواست اعلام بیگناهی خود در پرونده کمک به دور زدن تحریم‌های ایران را به دادگاه فدرال منهتن ارائه داد. این پرونده روابط ترکیه و آمریکا را تحت فشار قرار داده است.

درخواست اعلام بیگناهی (در مورد اتهاماتی شامل توطئه، کلاهبرداری بانکی و پول‌شویی) توسط وکیل این بانک در آمریکا در جلسه رسیدگی دادگاه که به علت پاندمی ویروس کرونا با کنفرانس تلفنی برگزار می‌شد، ارائه شد.

دادستانی آمریکا هالک بانک را به استفاده از خدمات مالی و شرکت‌های پوششی در ایران، ترکیه و امارات متحده عربی، به منظور فرار از تحریم‌های آمریکا متهم کرده‌اند. تراکنش‌های این بانک از طریق طلا، غذا و دارو انجام می‌شده است.

اتهامات بانک در اکتبر گذشته اعلام شد و به دنبال آن 9 نفر از کارکنان آن هم به علت اقداماتی که از 2016 به بعد داشتند متهم شدند.

در نهایت پس از اینکه رضا ضراب، تاجر ثروتمند ترکی-ایرانی طلا، با قبول گناهکار بودن خود در دادگاه آمریکا بر علیه محمت هاکان آتیلا، مدیر سابق هالک بانک شهادت داد تا در همین دادگاه فدرال منهتن اتهاماتی بر علیه آتیلا اعلام شده و او محکوم و زندانی شود.

آتیلا سال گذشته از زندان به ترکیه بازگشت و به مدیرکل بورس سهام استانبول تبدیل شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 352
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران