پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508597 تاریخ : 1398/12/08-17:37:06
,15,
نقش مؤثر پژوهشگاه ارتباطات در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور

آذری جهرمی با صدور پیامی تاکید کرد:

نقش مؤثر پژوهشگاه ارتباطات در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأکید کرد که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با قدمت 49 ساله، نقش مؤثری در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در برهه‌های مختلف ایفا کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در آستانه سالروز تأسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیام تبریکی صادر کرد.

متن کامل این پیام به این شرح است:

اهمیت نقش و جایگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات به حدی رسیده است که برای زندگی روزمره همه اقشار مردم امری کاملاً عادی و لازم محسوب می‌شود.

سرعت تحولات و تغییرات ارتباطات و فناوری اطلاعات دنیایی غیرقابل‌پیش‌بینی را حتی برای آینده نزدیک متصور کرده است و حتی مفهوم حکمرانی را تغییر داده به‌گونه‌ای که «حکمرانی هوشمند» تنها راه پیش روی دولت‌ها و حکومت‌ها قرارگرفته است.

نسل پنجم تلفن همراه، اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، تحلیل کلان داده‌ها و بسیاری رویکردهای جدید تصویر آینده زندگی را تغییر خواهند داد و به همین جهت تحقیق و پژوهش در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بایستی با سرعتی بیشتر از انتظار جامعه حرکت کند تا بتواند پیشران توسعه و نوآوری باشد.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با قدمت 49 ساله، نقش مؤثری در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در برهه‌های مختلف ایفا کرده و امروزه به یکی از مراکز علمی پژوهشی مؤثر در ارتقاء فناوری‌های نوین ارتباطی تبدیل شده است.

انتظار می‌رود پژوهشگران، محققان و کارکنان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام تلاش و جدیت خود را برای به‌روزرسانی علم و دانش و حرکت بر لبه فناوری‌های نوین به کار بندند و با استفاده از ظرفیت سایر مراکز علمی و دانشگاهی و هم‌افزایی دانش، نویدبخش آینده‌ای روشن برای فعالین ICT و مردم عزیز کشورمان به‌عنوان کاربران نهایی باشند.

بسیار تمایل داشتم که هم‌زمان با سالروز تأسیس این پژوهشگاه ضمن بازدید و گفت‌وشنود رودررو با اندیشمندان و محققان در برنامه افتتاح برخی پروژه‌ها نیز در پژوهشگاه حضور یابم که با توجه به‌ضرورت رعایت مسائل بهداشتی اخیر و توصیه به عدم انجام نشست‌های عمومی، میسر نشد.

دهم اسفندماه سالروز تأسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به همه کارکنان، پژوهشگران و مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبریک می‌گویم و امیدوارم با تلاش همه شما، هم گام با شتاب حاکم بر پیشرفت فناوری، سربلندی روزافزون ایران عزیزمان را نظاره‌گر باشیم.

محمدجواد آذری جهرمیارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 252
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران