پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492029 تاریخ : 1398/07/22-11:37:28
,5,
نفتکش سابیتی تا 9 روز آینده وارد بندرعباس می شود

مدیرعامل سازمان بنادر

نفتکش سابیتی تا 9 روز آینده وارد بندرعباس می شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی سابیتی تا 9 روز دیگر وارد کشور می‌شود و تعمیرات آن در بندرعباس آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،محمد راستاد  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردیدر خصوص آخرین وضعیت نفتکش سابیتی گفت: با اقدامات به موقع توسط دریانوردان حاضر در کشتی موفق به مدیریت حادثه و خسارت شدیم تا جایی که از  ادامه نشت نفت از کشتی و ایجاد آلودگی جلوگیری شد.

وی ادامه داد: کشتی سابیتی با شرایط پایدار مسیر خود به سمت خلیج فارس ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود که تا 9 روز آینده به بندرعباس برسد.

راستاد خبر داد که به محض ورود سابیتی به بندرعباس تعمیرات مورد نیاز برای رفع خسارت وارد شده به کشتی آغاز خواهد شد.

بر اساس اظهارت مدیرعامل سازمان بنادرو دویانوردی سابیتی اکنون در حدود تنگه باب المندب رسیده است به زودی وارد خلیج عدن می شود و از آنجا از طریق شمال اقیانوس هند به تنگه هرمز و سپس بندر عباس می رسد.

راستاد میزان محموله نفت کش را 140 هزار تن نفت خام اعلام کرد و خبر داد که با اقدامات به موقع میزان نشت نفت به صفر  رسیده است و خسارتی به محموله کشتی وارد نشده است.

راستاد علت حادثه را اصابت شی خارجی( موشک) اعلام کرد و گفت:مراجع ذی صلاح در حال بررسی دلیل ایجاد حفره در بدنه کشتی هستند.

راستاد هم چنین در خصوص آخرین وضعیت پرونده کشتی انگلیسی که حدود یک ماه پیش توسط ایران رفع توقیف شد، گفت: پرونده حقوقی کشتی انگلیسی در دادگاه بندرعباس باز است اما هنوز رقم غرامتی که باید به ایران پرداخت کنند مشخص نشده است.

وی گفت: به زودی متخصصان و کارشناسان دریایی میزان غرامت را اعلام و نماینده کشتی در ایران موظف به پرداخت خسارت وارده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 256
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران