پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521434 تاریخ : 1399/07/27-11:39:36
,5,
نفت درجا زد

تثبیت قیمت نفت در معاملات هفته گذشته؛

نفت درجا زد

قیمت نفت در معاملات هفته گذشته اگرچه با نوسان همراه بود، اما در مقایسه با قیمت ابتدای هفته، تقریبا ثابت بود و در بالای 40 دلار در هر بشکه تثبیت شد.

به گزارش بانک و صنعت، قیمت نفت هفته گذشته را بیش از هر چیز تحت تاثیر بیماری کرونا پشت سر گذاشت. از یک سو همه گیری این بیماری و از سوی دیگر آزمایشات متفاوتی که برای کشف واکسن کرونا انجام می شود باعث شد تا قیمت نفت با نوسان همراه شود.

با این حال امیدواری ها به ساخت واکسن موثر برای مقابله با آن زمینه را برای تثبیت قیمت نفت در بالای 40 دلار در هر بشکه فراهم کرد.

در کنار آن، وقوع توفان در خلیج مکزیک و کاهش تولید نفت در این منطقه به تعادل در عرضه و تقاضا کمک کرد و تقویت قیمت نفت را به دنبال داشت.

با توجه به این عوامل نفت برنت که معاملات هفتگی خود را با قیمت 42 دلار و 85 سنت آغاز کرده بود، روز جمعه با قیمت 42 دلار و 93 سنت به کار خود پایان داد.

نفت شاخص آمریکا نیز از 40 دلار و 60 سنت در روز دوشنبه به 40دلار و 88 سنت در روز جمعه رسید.

قیمت نفت اگرچه تثبیت شده اما تا زمانی که مساله کرونا در جهان حل نشود، تحت فشار خواهد بود.

با این حال تولیدکنندگان بزرگ نفت امیدوارند با آغاز فصل سرما و افزایش تقاضا برای سوخت، قیمت طلای سیاه تا 50 دلار در هر بشکه نیز معامله شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 259
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران