پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517999 تاریخ : 1399/05/27-14:15:08
,6,
مقیمی: کاهش ارزبری 153 میلیون یورویی با ساخت داخل قطعات تا پایان امسال

تفاهم نامه ایران خودرو و بانک ملت به امضا رسید

مقیمی: کاهش ارزبری 153 میلیون یورویی با ساخت داخل قطعات تا پایان امسال

گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین مالی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا و ارایه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از ایران خودرو، این تفاهم نامه یک هزارو 185 میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلند مدت با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آن و همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است.
بانک ملت با امضای این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه سازان ایران خودرو درجهت حمایت از پروژه های خودکفایی قطعات اقدام خواهد کرد.
این تفاهم نامه با حضور امیر بیات، معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو در حاشیه سی امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران خودرو به امضای فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ومحمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید.
در مراسم امضای این تفاهم نامه، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران خودرو موفق شد تا اواسط تیرماه امسال، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه های ساخت داخل را با کمک دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند.
وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشاء خارجی، 153 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.
وی افزود: در سال آینده نیز از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، 93 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی اظهار کرد: میزهای اول تا سوم در سال گذشته و میز چهارم درسال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزارشد که در جریان هر چهار میز تاکنون مجموع کاهش ارزبری 52 میلیون یورویی محقق شده است.
وی تاکید کرد: در پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد اولیه خارج میزهای وزارت صمت، توانسته ایم کاهش ارزبری 27 میلیون یورویی را محقق سازیم .
مقیمی با اشاره به کاهش ارزبری حاصل از پروژه های بهینه سازی طراحی گفت: مجموع این پروژه ها، کاهش ارزبری 58 میلیون یورویی را به دنبال داشته است.
همچنین در ادامه این مراسم امیر بیات، معاون وزیرصمت و رییس هیات عامل ایدرو از افتتاح نمایشگاه مجازی قطعات خودرو خبر داد و افزود: در این نمایشگاه مجازی، قطعات مورد نیاز صنعت خودرو با ذکر مشخصات به نمایش در می آیند تا شرکت های دانش بنیان و فناور و قطعه سازان بتوانند با هم افزایی لازم برای تولید این قطعات اقدام کنند، ضمن آن که این نمایشگاه گستره ارتباط بین قطعه سازان و سایر شرکت های صنعتی و دانش بنیان را بیش از پیش فراهم می کند.
بیات در ادامه ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه می تواند مبنایی برای جهش تولید در حوزه قطعات صنعت خودرو باشد و از مدیرعامل بانک ملت نیز خواست در خصوص پذیرش تضامین تسهیلات همراهی بیشتری را با قطعه سازان به عمل بیاورد.
در ادامه این مراسم، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت گفت: داخلی سازی قطعات به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور در شرایط جنگ اقتصادی، کاری جهادی است و این بانک آماده سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای صنعت خودروی کشور است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران