پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519729 تاریخ : 1399/06/29-13:39:41
,5,
مصرف روزانه 25 میلیون متر مکعب سی.ان.جی در کشور

مصرف روزانه 25 میلیون متر مکعب سی.ان.جی در کشور

مدیر طرح سی. ان. جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در حال حاضر ظرفیت جایگاه های سی. ان. جی 40 تا 45 میلیون متر مکعب در روز بوده و مصرف این سوخت نیز به 25 میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمدحسین باقری امروز (شنبه) در نشستی خبری با بیان اینکه برای تبدیل یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی در ابتدا 6 پیمانکار انتخاب شد، افزود: این 6 پیمانکار موظف شدند تا برای دوگانه سوزشدن این خودروها، 186 کارگاه را مجهز کنند.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله اول تنها خودروهای عمومی شامل تاکسی، وانت بار و ون ها در برنامه تبدیل قرار دارند، ادامه داد: در مرحله بعد و در صورت ابلاغ، مسافربرهای شخصی دوگانه سوز خواهند شد.

به گفته باقری تا کنون 136 هزار و 700 خودرو در سامانه تبدیل ثبت نام کرده اند که از این تعداد 51 هزار و 600 خودرو واجد شرایط تبدیل رایگان بودند و بیش از 23 هزار خودرو نیز تا کنون دوگانه سوز شده است. همچنین 6 هزار و 300 خودرو نیز در صف نوبت دهی کارگاهی قرار دارند.

وی به موضوع هوشمندسازی جایگاه های سی. ان. جی نیز اشاره کرد و گفت: مصوبه هوشمندسازی بر مبنای ارتقای ایمنی و تردد خودروها در جایگاه ها است زیرا 100 درصد حوادث مربوط به سی. ان. جی به دلیل خوردگی سطحی و همچنین دستکاری مخزن اتفاق می افتد.

مدیر طرح سی. ان. جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: با هوشمندسازی، خودروها با ورود به جایگاه شناسایی شده و تنها در صورت وجود گواهی سلامت امکان سوخت گیری وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از این حوادث، شورای اقتصاد مصوبه هوشمندسازی را تصویب کرد، افزود: البته پیش زمینه انجام کار بحث تعامل با پلیس راهور ناجا برای تغییر کارت خودرو از بنزینی به دوگانه سوز است.

باقری با اشاره به اینکه فرایند هوشمندسازی را آغاز کرده ایم و اسناد مناقصه نیز آماده است، گفت: با انجام اینکار، حوادثی که به ندرت اتفاق می افتد نیز کنترل خواهد شد.

به گفته باقری، سوخت سی. ان. جی ایمن تر از خودروهای بنزینی است زیرا حتی یک مورد انفجار به دلیل ضربه و یا تصادف گزارش نشده است.

وی تعداد جایگاه های فعال سی. ان. جی در کشور را 2500 جایگاه عنوان کرد و افزود: با توجه به پراکندگی کشوری جایگاه ها، بیشترین مشکل و کمبود در کلان شهرها است و در شهرهای کوچکتر و جاده های بین شهری مشکل نداریم.

مدیر طرح سی. ان. جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تاکید کرد: با وجود این، در کل جایگاه های موجود 40 تا 45 میلیون متر مکعب ظرفیت عرضه سی. ان. جی در روز را دارند.

وی با اشاره به اینکه اکنون مصرف سی. ان. جی در روز به 25 میلیون متر مکعب در روز رسیده است، ادامه داد: با تبدیل یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی پیش بینی می شود مصرف 10 میلیون متر مکعب در روز افزایش پیدا کند و با توجه به ظرفیت خالی در جایگاه ها مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران