پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521454 تاریخ : 1399/07/27-14:16:49
,17,
مرکز تجارت ایرانیان در دمشق راه اندازی شد

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه:

مرکز تجارت ایرانیان در دمشق راه اندازی شد

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه گفت: مرکز تجارت ایرانیان در دمشق در راستای تحقق صادرات یک میلیارد دلاری به سوریه راه اندازی شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اتاق بازرگانی ایران، کیوان کاشفی رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه با اشاره به جزئیات راه اندازی مرکز تجارت ایرانیان در سوریه، اظهار داشت: این مرکز در مساحت چهار هزار مترمربع در منطقه آزاد در قلب دمشق و با سرمایه گذاری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران خریداری، تجهیز و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه این مرکز در منطقه تجارت خارجی دمشق خریداری شده و موقعیت بسیار ممتازی جهت استقرار شرکت ها و فعالیت اقتصادی کشور ایران دارد، ادامه داد: این ساختمان در دوازده طبقه به بهره برداری رسیده که دو طبقه آن به صورت نمایشگاهی است و در سایر طبقات خدمات مختلف در زمینه بازاریابی، حمل ونقل، مشاوره های حقوقی، بانکی، بیمه، نمایشگاه و… ارائه می شود.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران با اشاره به فراهم شدن تجهیزات کامل، سالن های جلسات برای برگزاری نشست های اقتصادی و … در این مرکز، خاطرنشان کرد: بهره برداری از مرکز تجارت ایرانیان در سوریه امکان ارتباط با اتاق های بازرگانی، صنعت و کشاورزی شهرهای مهم سوریه مانند دمشق، حلب، حمص، لاذقیه و.... را فراهم کرده است.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه از استقرار 24 شرکت ایرانی در این مرکز و آغاز فعالیت آنها خبر داد.

وی با اشاره به استقرار مشاورین مختلف بانکی، حقوقی و مالی در این مرکز، یادآور شد: با مطالعات کامل و استفاده از تجربیات کشورهای مختلف سعی شده شرکت های ایرانی مستقر در این مرکز بتوانند به راحتی امکانات و خدمات مورد نیاز خود را در زمینه های مختلف دریافت کنند.

کاشفی همچنین از برنامه ریزی و در دست اجرا بودن نشست ها و نمایشگاه های تخصصی بر اساس نیاز شرکت های ایرانی هم خبر داد.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: درحالی که شیوع بیماری کرونا موجب کم شدن رفت وآمدها و ارتباطات تجاری شده، سعی در تکمیل و تجهیز این مرکز به عمل آمد و در حال حاضر با سهل ترین شرایط امکان فعالیت برای فعالین و صادرکنندگان کشور مهیا شده است.

کاشفی از مزایای تأسیس این مرکز برای توسعه روابط تجاری ایران و سوریه هم یاد کرد و ابراز امیدواری کرد راه اندازی مرکز تجارت ایرانیان در سوریه بتواند موجب ارتقا سطح روابط اقتصادی بخش خصوصی دو کشور شود.

وی از هدف گذاری صادرات یک میلیارد دلاری به سوریه تا پایان سال میلادی آینده خبر داد و عنوان کرد: این مرکز می تواند نقش مهمی در تحقق این هدف گذاری صادراتی داشته باشد.

کاشفی در پایان آمادگی اتاق مشترک ایران و سوریه جهت ارائه راهنمایی و خدمات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور ایران را اعلام کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 242
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران