پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492691 تاریخ : 1398/08/06-10:33:04
,10031,
محققان دانشگاه امیرکبیر پلیمرهایی با کاربرد صنعتی و پزشکی تولید کردند

محققان دانشگاه امیرکبیر پلیمرهایی با کاربرد صنعتی و پزشکی تولید کردند

محققان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید پلی یورتان با خواص مکانیکی جدید برای کاربردهای صنعتی و پزشکی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، این طرح از سوی «محمد مسعود میر حسینی» و «ایمان صاحبی جویباری» و با راهنمایی «وحید حدادی اصل» (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر) به اجرا در آمده است که حاصل آن چاپ هشت مقاله ISI در مجلات با درجه Q1، چاپ پنج مقاله در کنفرانس بین‌المللی (Nano Structure Sharif) و همچنین ثبت یک اختراع بوده است.

«ایمان صاحبی جویباری» در این خصوص گفت: پلی‌یورتان‌ها از جمله پلیمرهای مهندسی هستند که در چند دهه‌ گذشته، به علت خواص بالقوه‌ شاخص در الاستومرها (پلیمری است که قابلیت ارتجاع پذیری بالایی دارد)، فوم‌ها، چسب و موارد بیولوژیک به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند که با توجه به رشد جهانی، این ماده‌ پلیمری، در بین همه‌ پلیمرها بیشترین ارزش افزوده را دارد.

مجری این پژوهش با اشاره به ایده خلاقانه این طرح و مزیت‌های نسبی آن گفت: در این پژوهش با استفاده از مخلوط پلی ال و کنترل ریز ساختار، خواص نهایی محصول برای کاربردهای گوناگون بهبود یافت؛ به طوری که در شرایط برابر، در مقایسه با نمونه‌های خارجی بهبود خواصی در حدود دو برابر داشت.

وی افزود: میزان کرنش در نقطه شکست نمونه‌های تجاری خارجی ذکر شده حداکثر 700 درصد است؛ در حالی که در بین نمونه‌های سنتزی حاصل این پژوهش، توانایی تحمل کشش تا 1400 درصد به دست آمد.

جویباری خاطرنشان کرد: با توجه به کاربرد نمونه‌های سنتز شده در بخش‌های بیولوژیک، آنالیز سمیت (MTT) آنها گرفته شد که خوشبختانه نتایج موفقیت‌آمیز این آنالیز نشان داد که این محصولات زیست‌سازگار بوده و قابلیت به‌کارگیری در بخش‌های پزشکی همچون استنت قلبی را دارد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 261
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران