پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508579 تاریخ : 1398/12/08-13:38:43
,17,4,
لبنان علاوه بر بدهی «یوروباند» با حفره 50 میلیارد دلاری روبرو شد

لبنان علاوه بر بدهی «یوروباند» با حفره 50 میلیارد دلاری روبرو شد

بانک مرکزی لبنان علاوه بر نگرانی بابت 31 میلیارد دلار سررسید اوراق «یوروباند»، باید بابت بدهی 52.2 میلیارد دلاری خود در قالب سپرده‌های ارزی و سرمایه‌گذاری نیز دلواپس باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بلومبرگ انگلیسی، تحلیل گران مؤسسه رتبه‌بندی فیچ مستقر در هنگ‌کنگ این محاسبات را انجام داده و می‌گویند جمع بدهی‌های سررسید شده بانک مرکزی لبنان بیش از 83 میلیارد دلار است.

این بدهی‌های اضافی که بیشتر آن توسط بانک‌های لبنانی به بار آمده است، برای این کشور که در عمیق‌ترین بحران اقتصادی چند دهه خود به سر می‌برد، مشکلات بیروت را دوچندان کرده است. کاهش ذخایر و ورود ارز به بانک‌ها به کمبود ارز در لبنان منجر شده که در نتیجه آن سیستم مالی این کشور را آشفته کرده است.

شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز هفته گذشته رتبه بدهی دولت لبنان را 10 پله در رتبه سرمایه‌گذاری کاهش داد و اعلام کرد که ناتوانی در بازپرداخت بدهی در آینده‌ای نزدیک برای لبنان «اجتناب ناپذیر» است.

مجموع بدهی ناشی از گواهی سپرده‌های سرمایه گذاری لبنان 20.9 میلیارد دلار بوده و اگرچه موعد بازپرداخت تعداد کمی از آنها در سال جاری و یا سال آینده سر می‌رسد، اما بیش از 8 میلیارد دلار آن در سال 2022 و 2023 سررسید می‌شود.

موعد بازپرداخت چیزی در حدود 4.5 میلیارد دلار از مجموع 31.6 میلیارد دلار بدهی سپرده‌های ارزی لبنان سال جاری سر می‌رسد. تحلیل گران معتقدند تصمیم بانک مرکزی لبنان در ماه دسامبر مبنی بر پرداخت نیمی از بهره وام‌های خارجی خود با پوند لبنان منجر به افزایش نگرانی‌ها شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران