پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492778 تاریخ : 1398/08/08-13:36:59
,11,
قیمت مصالح ساختمانی در شهریور ماه ثابت ماند

قیمت مصالح ساختمانی در شهریور ماه ثابت ماند

تازه‌ترین آمار از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران حاکی از این است که رشد قیمت نهاده‌های ساختمانی در تابستان امسال نسبت به بهار سال جاری تقریبا صفر درصد بود؛ اما نسبت به تابستان سال گذشته 29 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرکز آمار ایران در تازه‌ترین آمار خود آخرین وضعیت قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران را اعلام کرد.

بر این اساس، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران در تابستان امسال به 407 رسید که نسبت به بهار امسال که 406.9 بوده رقمی ثابت را نشان می‌دهد.

با این حال، این شاخص در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته که رقم نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران 315.4 بوده 29 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران طی 8 سال گذشته حاکی از آن است که کمترین افزایش قیمت در طی این سال‌ها مربوط به سال 94 با منفی 1.8 درصد بوده و سالجاری با 47.8 و سال 91 با 36.7 به ترتیب سال‌هایی بودند که بیشترین افزایش قیمت نهاده‌ها را تجربه کردند.

این گزارش حاکی است که درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل تابستان امسال نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به تابستان سال 97 معادل 49,2 درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل که 56.3 درصد بوده 7.1 درصد کاهش داشته است.

در عین حال در فصل تابستان امسال شاخص قیمت گروه آهن‌آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده، گروه چوب، گروه تاسیسات برقی، گوره تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی، گروه ایزوگام و قیرگونی آسفالت و در نهایت گروه شیشه به ترتیب با 9.2، 2.6، 3.8، 4، 2.3 و 0.2 درصد کاهش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیرگذاری را در کاهش شاخص کل به خود اختصاص دادند. در مقابل گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه»، گروه سنگ، گروه انواع بلوک و آسفالت و آجر به ترتیب با 13، 3.9 و 5.3 درصد افزایش به ترتیب بیشترین تاثیرگذاری را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی‌های مسکونی شهر تهران داشتند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 383
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران