پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491900 تاریخ : 1398/07/20-10:04:27
,7,
قیمت جهانی طلا سقوط کرد / دومین افت بزرگ هفتگی رقم خورد

با کاهش نگرانی‌ها در مورد برگزیت

قیمت جهانی طلا سقوط کرد / دومین افت بزرگ هفتگی رقم خورد

کاهش نگرانی‌ها از رویارویی تجاری آمریکا و چین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اشتیاق سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی‌های ریسک‌دارتر (مانند سهام) را بیشتر کرد و باعث شد قیمت طلا سقوط کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، کاهش نگرانی‌ها از رویارویی تجاری آمریکا و چین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اشتیاق سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی‌های ریسک‌دارتر (مانند سهام) را بیشتر کرد و باعث شد قیمت طلا در پایان معاملات هفتگی بازارهای جهان سقوط کند. این دومین سقوط بزرگ هفتگی قیمت طلا در سال جاری بود.  

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، 0.7 درصد افت کرد و به 1482.89 دلار رسید. به این ترتیب افت هفتگی قیمت طلا به 1.4 درصد رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا که تا 1478 دلار هم پایین آمده بود، با بسته شدن بازارها (بامداد شنبه به وقت تهران) در 1491.80 دلار تثبیت شد که 0.60 درصد پایین‌تر از قیمت بسته شده روز گذشته بود.  

جیم وایکاف، تحلیل‌گر ارشد کیتکو متالز، می‌گوید: به نظر می‌رسد که چین و آمریکا برای رسیدن به یک توافق، با حداقل یک توافق محدود، به هم نزدیک شده‌اند. این باعث بهبود روحیه سرمایه‌گذاران شده (به ویژه سرمایه‌گذاران در دارایی‌های ریسک‌دارتری مانند سهام) و بر قیمت سرمایه‌های امنی مانند طلا تاثیری منفی گذاشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 252
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران