پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514945 تاریخ : 1399/04/04-15:14:08
,11,
فشار آمریکا بر خدمه شناورهای ایرانی به «آیمو» یادآوری شد

معاون سازمان بنادر:

فشار آمریکا بر خدمه شناورهای ایرانی به «آیمو» یادآوری شد

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فشار دولت آمریکا روی «کروی شناورهای ایرانی» که در شکل های مختلف در ماه های اخیر انجام شد، در غالب پیام های مختلف به سازمان های بین المللی به خصوص «آیمو» منتقل شد.

به گزارش بانک و صنعت، جلیل اسلامی در مراسم روز دریانورد که امروز (چهارشنبه) در سالن آمفی تئاتر سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، گفت: 90 درصد تجارت کشور از طریق بخش دریا است و دریانوردان نقطه کانونی این فعالیت ها هستند.

معاون دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه بیش از 20 هزار عملیات دریایی در سال گذشته در مجموعه بنادر تجاری کشور انجام شده است، گفت: 16 میلیون مسافرت دریایی در جنوب و شمال انجام شده که این خدمات توسط ملبانان دریایی ارائه شده است.

اسلامی اضافه کرد: در بنادر تجاری- ملکی سازمان بنادر بیش از 160میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شده که آن هم با کمک دریانوردانی است که روی شناورهای غیرنفتی و نفتی کار می کنند.

معاون دریایی سازمان بنادر با اشاره به وظیفه سازمان بنادر برای حمایت از دریانوردان، اضافه کرد: گسترش شایستگی های حرفه ای دریانوردان از جمله سیاست های ما است. بحث آموزش و توسعه زیر ساخت های آموزشی نیز از جمله وظایف سازمان بنادر است؛ 130 هزار نفر دریانورد ثبت شده در ایران داریم که وظیفه داریم برای آموزش این افراد زیر ساخت ایجاد کنیم تا برنامه ارتقای دانش حرفه ای دیانوردان عملیاتی شود.

اسلامی ادامه داد: سازمان بنادر در تلاش برای حل موضوعات مربوط به صنف دریانوردان و مشکلات دریانوردانی است که برای بازگشت به کشور مشکل دارند.

به گفته معاون دریایی سازمان بنادر استفاده از حداکثر دریانوردان ایرانی در ناوگان کشتیرانی هم از طریق وزارت تعاون و شرکت های کشتیرانی در حال انجام است.

اسلامی به شرایط تحریم و تلفیق آن با کرونا اشاره کرد و گفت: این وضعیت، شرایط کاری را برای دریانوردان در سال ها و ماه های اخیر سخت تر کرده است.

معاون دریایی سازمان بنادر اضافه کرد: اقدامات متمرکزی را در خصوص تحریم و کرونا در ماه های اخیر انجام داده ایم. گزارش مجموع عملکرد بخش دریایی کشور در 41 بند تهیه و به سازمان جهانی دریانوردی ارسال شد.

وی گفت: دستورالعمل های بین المللی در ارتباط با کرونا دریافت، تنظیم و ترجمه و به مبادی مختلف ابلاغ و ارسال شد که با توجه به حفظ شرایط سلامت جسمی و روحی دریانوردان که در این شرایط روی کشتی هستند مورد توجه قرار گرفت.

معاون دریایی سازمان بنادر اضافه کرد: در اغلب پیام های مختلف به سازمان های بین المللی به خصوص آیمو، فشار دولت آمریکا روی کروی شناورهای ایرانی در شکل های مختلف منتقل شد و اعتراضات ایران به اقدامات دشمنانه و خارج از عرف بین الملل دریایی به آیمو متذکر و یادآوری شد.

اسلامی گفت: همچنین در این دوران مشکلات مربوط به «کرو چنج» نیز بررسی و شرایط تسهیلی فراهم شد تا دورهای کلاش های آموزشی مجازی برگزار شود، گواهینامه های دریانوردی که منقضی می شوند به دلیل شیوع کرونا ابتدا تا 11 خرداد و سپس 6 ماه دیگر مجددا تمدید شد.

وی افزود: سال گذشته 77 هزار سند دریانوردی در سازمان بنادر و دریانوردی برای دریانوردان صادر و 600 دوره آموزشی در تهران و بنادر برگزار شد و بیش از 40 هزار نفر در این دوره شرکت کردند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: به دنبال این هستیم که اتاق فکر دریانوردی را با کمک انجمن صنفی راه اندازی کنیم تا موضوعات آنها از طرق مدیران ارشد دریایی قابل پیگیری باشد.

اسلامی، گفت: دغدغه ذهنی همه مدیران، ملبانانی هستند که روی شناورهای سنتی کار می کنند و بیمه آنها مشکل دارد، باید شرایط شغلی آنها را تسهیل کنیم و براین اساس، برنامه هایی برای این گروه در حال اجرا است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران