پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492280 تاریخ : 1398/07/24-17:35:33
,8,5,
فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بورس انرژی، روز سه شنبه 23 مهر ماه 98 رینگ صادراتی بورس انرژی ایران شاهد عرضه انواع فرآورده های نفتی شامل بنزین،گازوئیل، گاز مایع ، رافینیت و حلال 402 با حضور تجار بین المللی این بازار بود.

در این روز 10 هزار و 500 تن نفت گاز (گازوئیل) به ارزش 4 میلیون و 912 هزار و 500 دلار با هدف صادرات به آنسوی مرز های کشور معامله شد.

همچنین 3000 تن گاز مایع (LPG) پالایش نفت لاوان به ارزش یک میلیون و 51 هزار و 500 دلار در این بازار صادراتی معامله شد.پالایش نفت تهران نیز در این روز 2500 تن گاز مایع را به ارزش 927 هزار و 500 دلار فروخت.

و در نهایت 500 تن رافینیت پتروشیمی بیستون به ارزش 260 هزار دلار به مقصد بازار های بین المللی مورد معامله قرار گرفت.

گفتنی است در این روز معامله 450 متر مکعب حلال 402 پالایش نفت اصفهان در رینگ بین الملل به ارزش 195 هزار و 750 دلار تسویه و محقق شد.

به این ترتیب رینگ بین الملل بورس انرژی ایران در پایان معاملات روز سه شنبه این هفته نظاره گر معاملات انواع فرآورده به ارزش 7 میلیون و 348 هزار و 250 دلار بود که با هدف صادارت به آنسوی مرزها صورت گرفته است.

موفقیت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در معاملات انواع فرآورده نفتی از طریق رینگ صادراتی بورس انرژی ایران و اقبال سایر پالایشگاهها و شرکت های پتروشیمی از این بازار فرصت مناسبی برای شرکت ملی نفت ایران خواهد بود تا مطابق با قانون برنامه ششم توسعه و همچنین تکالیف قانون بودجه کل کشور ، نسبت به عرضه سایر فرآورده ها از جمله گازوئیل و نفت کوره در کنار متنوع کردن روش های فروش نفت خام و میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران اقدام کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 234
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران