پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508111 تاریخ : 1398/11/29-12:57:46
,17,
عرضه کالاهای اساسی با نرخ مصوب برای تامین نیاز ایام پایانی سال

در جمع خبرنگاران عنوان شد:

عرضه کالاهای اساسی با نرخ مصوب برای تامین نیاز ایام پایانی سال

دبیر کارگروه تنظیم بازار با بیان اینکه در تامین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال، هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: عرضه کالاهای اساسی با نرخ مصوب در شب عید انجام می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، عباس قبادی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب بازداریابی در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: در 70 درصد کالاهای کشور، تولید داخلی کفایت لازم را برای تامین نیاز مردم دارد؛ به نحوی که در گوشت قرمز، مرغ، نهاده‌های دامی و گندم هیچ مشکلی به لحاظ تولید داخلی وجود ندارد، ولی در مورد برخی کالاها از جمله شکر، مصرف کشور بیش از نرم جهانی و استانداردهای سلامت‌محور است که باید این شرایط را اصلاح کنیم.

دبیر کارگروه تنظیم بازار افزود: باید با آگاهی رسانی به مردم مدیریت مصرف را نیز صورت داد، چراکه علاوه بر اتلاف منابع کشور، اسراف نیز به شدت در برخی از کالاها زیاد است؛ در حالیکه با فرهنگ سازی می‌توان شرایطی را به وجود آورد که اسراف کاهش یافته و مردم به تناسب نیاز خود خرید کنند.

قبادی با بیان اینکه در موضوع خودرو، آنچه که در بازار هم اکنون اتفاق می‌افتد، به هیچ عنوان منطبق بر نیاز واقعی مصرف‌کنندگان در بازار نیست و بیشتر تلاش شده تا جنبه‌های مرتبط با تقاضاهای سفته‌بازانه در کشور، وضعیت را تحت تاثیر قرار داده و بازار را ملتهب کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که باید شرایط و وضعیت کشور را درک نموده و بستری را مهیا نمود تا مصرف‌کنندگان واقعی وارد بازار خودرو شده و نیاز خود را تامین نمایند.

قبادی ادامه داد: در برخی از کالاها همچون لبنیات نیز باید شرایط را به نوعی پیش برد که مصرف بالاتر رفته و شرایط را به نفع سلامت بازار پیش برد.

وی از برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا خبر داد و گفت: در سراسر کشور 199 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ایام پایانی سال برگزار خواهد شد که در کنار آن، حراج‌های فوق‌العاده نیز برگزار خواهد شد؛ این در حالی است که به میزان کافی و مورد نیاز بازار، میوه شب عید شامل سیب و پرتقال تامین شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بالای 100 هزار تن شکر، روغن، برنج، گوشت و مرغ به بازرگانی استانها تحویل داده شده است و در شبکه های مطمئن، توزیع شده اند؛ قیمت نیز کاملا مصوب بوده و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد؛ ضمن اینکه از ابزارهای نظارتی نیز به میزان لازم بهره خواهیم گرفت تا با گرانفروشی و تخلفات در بازار برخورد شود.

وی افزود: توزیع کالاهای اساسی در میادین میوه و تره بار نیز در ایام پایانی سال سرعت خواهد گرفت، ضمن اینکه برنامه شب عید تا پایان ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد داشت و برای کالاهای پرمصرف این ماه مبارک نیز تدارکات کافی دیده شده است و توزیع در شبکه های توزیعی مطمئن ادامه خواهد یافت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 220
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران