پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515037 تاریخ : 1399/04/07-16:17:33
,17,
عرضه اولیه سهام سیمان تامین در بورس اوراق بهادار

عرضه اولیه سهام سیمان تامین در بورس اوراق بهادار

مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین اعلام کرد: قرار است 16 درصد از سهام این هلدینگ در قالب عرضه اولیه با نماد «سیتا» بزودی (چهارشنبه هفته جاری) در بورس اوراق بهادار تهران انجام شود.

به گزارش بانک و صنعت، رضا جمارانیان روز شنبه به خبرنگاران گفت: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎ های تابعه شستا در حوزه های صنعت سیمان در قالب 45 شرکت، صنعت عمران و ساختمان (سابیر بزرگترین سد ساز کشور یکی از آنهاست) و حمل و نقل ( با یک شرکت 30 درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی) داراست.

مدیرعامل سرمایه گذاری سیمان تامین خاطرنشان ساخت: سیاست و دستور رییس جمهور این است که مجموعه صندوق ها از جمله صندوق تامین اجتماعی باید از سهام مدیریتی خارج شوند و این هلدینگ هم به جای 10 ، 16 درصد عرضه انجام می دهد و انتظار می رود بقیه سهام به مرور عرضه شود.

وی افزود: سیمان تامین، بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می شود، تصریح کرد: این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در 45 شرکت سهام دارد که از این تعداد 30 شرکت مدیریتی و 15 شرکت غیرمدیریتی است و از این میان 26 شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و 19 شرکت غیربورسی است.

سهم 30 درصدی تولید و فروش سیمان

جمارانیان با بیان اینکه 30 درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ قرار دارد، از سود تجمیعی شرکت های سیمانی هلدینگ با افزایش 126 درصدی در سال 98 نسبت به سال 97 خبر داد که از 497 میلیارد تومان به یکهزار و 130 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: امروز در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ با یک شرکت به میزان 30 درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را برعهده دارد.

جمارانیان با یادآوری افزایش بیش از 187 درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ گفت: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از 471 میلیارد تومان در سال مالی گذشته به حدود یکهزار و 350 میلیارد تومان در سال منتهی به 31 اردیبهشت امسال افزایش یافت.

سرمایه 1100 میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با بیان اینکه سرمایه این شرکت یکهزار و 100 میلیارد تومان است، گفت:ارزش پرتفوی کل مجموعه حدود 20 الی 22 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

به گفته وی،کل فروش سیمان تامین در سال 1398 بالغ بر سه هزار و 806 میلیارد تومان ثبت شد، درحالی که سال 1397 رقم دو هزار و 354 میلیارد تومان بود، بنابراین فروش سیمان این شرکت افزایش 62 درصدی داشت.

جمارانیان اضافه کرد:فروش مقداری سیمان علاوه بر بازار داخلی و در بازارهای برون مرزی این هلدینگ پارسال به 16 میلیون تن رسید، درحالی که سال 97 رقم 14 میلیون تن ثبت شد که در واقع 17 درصد رشد فروش دارد.

وی تصریح کرد: کل صنعت سیمان بدون درنظر گرفتن این هلدینگ رشد فروش مقداری 9 درصدی را در سال 98 داشتند، درحالی که با تلفیق کل مجموعه افزایش 18 درصدی را نشان می دهد و این را هم اضافه کرد، سیمان تامین دو برابر نسبت به سایر رقبا رشد مقداری فروش در سال گذشته داشت.

تفاهم با بورس و نوید ورود سیمان آبیک

جمارانیان در این نشست از تفاهم با بورس اوراق بهادار تهران برای ورود سیمان آبیک خبر داد و گفت: سیمان آبیک سال 1397 به میزان 103 میلیارد تومان زیان انباشته داشت، اما پارسال وام های ارزی سیمان آبیک تعیین تکلیف شد، تسهیلات ارزی که از صندوق ذخیره ارزی اخذ شده بود برابر با قانون رفع موانع تولید به نرخ ارز زمان دریافت تسهیلات تغییر یافت و با بانک ها توافق شد تا وام را با بانک های عامل تسویه و وجه التزام تامین مالی (فاینانس) خودگردان به میزان 16 درصد کاهش یافت.

وی احتمال داد: ظرف دو تا سه ماه آینده فرآیند بورسی شدن سیمان آبیک انجام شود که این اتفاق باعث خواهد شد ارزش افزوده روی شرکت سیمان فارس خوزستان و سیمان تامین ایجاد شود.

دو شرکت تابعه 7500 میلیارد تومان پروژه

مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین با بیان اینکه در بخش عمران وساختمان شرکت سابیر بزرگترین شرکت سد ساز کشور با چهار هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجراست، گفت: شرکت ایران سازه از قدیمی ترین شرکت های ساختمان سازی با سه هزار و 500 میلیارد تومان ارزش پروژه های در دست اجرا قرار دارد.

وی توضیح داد: این هلدینگ در بخش حمل و نقل نیز با یک شرکت بین المللی سهم 30 درصدی از حمل و نقل کالاهای اساسی را به خود اختصاص داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 237
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران