پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492627 تاریخ : 1398/08/04-12:51:29
,25,
ظرفیت بالایی در معادن کوچک برای خاک های نسوز داریم

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد:

ظرفیت بالایی در معادن کوچک برای خاک های نسوز داریم

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد: ظرفیت بسیار بالایی در معادن کوچک برای خاک های نسوز داریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، رضا عظیمی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اردیبهشت امسال، طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی آغاز به کار کرد.

وی افزود: ایمپاسکو در راستا اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، حمایت های چند جانبه از جمله نیاز فکری، داده و آمار، مشاوره، کارشناسی، خرید و فروش تضمینی را انجام می دهد.

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به معادن خاک های نسوز تصریح کرد: 582 معدن کوچک در حوزه خاک نسوز وجود دارد که 199 معدن فعال و 247 معدن غیر فعال است. 136 معدن نیز از نظر فعال و غیر فعال بودن، تعیین تکلیف نشده است.

وی ادامه داد: ظرفیت بسیار بالایی برای خاک های نسوز و خاک های صنعتی در معادن کوچک وجود دارد که نیاز به هماهنگی برای ارتباط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این نوع مواد معدنی است.

عظیمی خاطرنشان کرد: با انجمن صنعت نسوز جلسات مطلوبی داشته ایم و این روند، زمینه ای شد تا فعالیت ها در این حوزه را شروع کنیم.

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان اینکه اگر نگاه فعال سازی معادن تغییر یابد، در این بخش موفق خواهیم بود، گفت: در کشور ما هم افزایی در معادن پایین است و معدن دار به تنهایی کار اکتشاف، استخراج و بهره برداری را انجام می دهد و این روند چندان موفقیت آمیز نیست.

وی افزود: می توان با مشارکت و هماهنگی بین بخش ها در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، فعالیت ها را به طور مطلوبی انجام داد.

ایجاد امید به جامعه معدنی

عظیمی با بیان اینکه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با استقبال مطلوبی برخوردار شده و رو به رشد است، گفت: این طرح امید به جامعه معدنی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است و با متوسط یک یا 2 میلیارد تومان می توان در بخش معدن سرمایه گذاری کرد.

ضرورت شفاف سازی اطلاعات زیرساختی منابع طبیعی

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان اینکه در مسائل بین معادن و منابع طبیعی، باید شفاف سازی اطلاعات ایجاد شود، گفت: نقطه ضعف منابع طبیعی این است که زیرساخت برای اطلاعات آنها ایجاد نشده و سیاستگذاری هم به گونه ای بوده که همیشه مشکلات منابع طبیعی وجود داشته است.

وی افزود: در این زمینه، از ماده 24 قانون مکرر هم باید بهتر استفاده کنیم. البته برنامه مشترکی‌ با خانه معدن داریم که مدیران منابع طبیعی بیایند و مشکلات بررسی و برای همیشه حل شود.

عظیمی گفت: در جایگاه اقتصادی مقاومتی باید بتوانیم مشکلات را حل کنیم که یکی از آنها، مشکلات و چالش معادن با منابع طبیعی است.

تورهای معدنی برای دانش آموزان برگزار شود

مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به ضرورت ایجاد فرهنگ سازی برای ارتقای بخش معدن گفت: معدن هنوز جایگاه خود را در میان مردم پیدا نکرده و نیاز است رسانه ها در این زمینه فعال تر عمل کنند.

وی ادامه داد: با ایجاد اقداماتی نظیر برگزاری تور معادن برای دانش آموزان، اختصاص برنامه معدنی در طول هفته در صدا و سیما و غیره، فرهنگ سازی کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران