پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492621 تاریخ : 1398/08/04-12:12:03
,17,
طرح جایگزینی آب شرب مشهد الگوی اقتصاد مقاومتی است

وزیر اقتصاد:

طرح جایگزینی آب شرب مشهد الگوی اقتصاد مقاومتی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: طرح جایگزینی آب شرب مشهد به روش بیع متقابل الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور و دارای ویژگی‌های قابل توجه است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، فرهاد دژپسند روز شنبه در حاشیه بازدید از تصفیه خانه خین عرب و پروژه "تامین آب شرب مشهد با جایگزینی پساب" افزود: این پروژه دارای ویژگی‌های متعدد و قابل توجه است که می‌تواند به عنوان الگو در سراسر کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که در بخش آب به روش "بای بک" یا بیع متقابل چنین پروژه ای اجرا می‌شود اظهار داشت: در سایر استان‌های کشور نیز می‌توان این روش را مورد استفاده قرار داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک شرکت دانش بنیان در ساخت ایستگاه پمپاژ این پروژه حضور دارد که از جمله ویژگی‌های قابل توجه آن است، این مشارکت نشان از کاربرد موثر علم و فناوری در عرصه عمل است و علاوه بر اینکه وابستگی ما را به خارج از کشور کاهش داده، موجب افزایش بهره وری و کار مدرن نیز شده است.

وی افزود: همچنین در این روش با کمک بخش خصوصی و توسعه مشارکت این بخش کمک‌های دولت مانند اهرم مورد استفاده قرار گرفته و کار به نحو بهتری انجام شده است.

دژپسند با بیان اینکه وضعیت "کشف رود" از چندین سال قبل بسیار نگران کننده بود اظهار داشت: هم اکنون با اقدامات انجام شده شاهد بارقه ای از امید در این منطقه هستیم و اجرای طرح جایگزینی آب شرب نمادی از این اقدامات موثر است.

وی ادامه داد: این طرح به عنوان یک کار میان مدت اجرا می‌شود که در قالب آن علاوه بر تامین آب شرب مشهد، آب زراعی مورد نیاز مناطق تامین کننده آب مشهد نیز به نحو احسن تامین می‌گردد.

وی افزود: به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی خود را مکلف می دانم برای توسعه و تسریع اجرای این طرح که به مثابه سند افتخار برای استان و کشور در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب می شود تمام تلاش خود را به کار ببندم.

در اجرای طرح "تامین آب شرب مشهد با جایگزینی پساب" آب کشاورزی این شهرستان به جای تامین از منابع آب شرب همچون سد طرق از پساب تصفیه شده این شهر تامین و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران