پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508141 تاریخ : 1398/11/30-09:28:42
,17,
ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف 500 میلیون تومان

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون اعلام کرد

ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف 500 میلیون تومان

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف 500 میلیون تومان با سفته خبر داد و گفت: میزان صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال آینده 30 درصد بیشتر از سال 1398 خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی حسین نژاد اظهار کرد:در حال حاضر عمده فعالیتهای صندوق در بخش وام‌های روستایی بوده و در این راستا حدود 200 میلیارد تومان ضمانت‌نامه مصوب و پرداخت کرده‌ایم. در این راستا بخش های صنعت و شرکتهای توسعه عمران شهری نیز توانسته‌اند از مزایای صدور ضمانت نامه صندوق بهره‌مند شوند.

وی حمایت از زنان سرپرست خانوار را از جمله اولویتهای صندوق برشمرد و گفت: در بحث زنان سرپرست خانوار بسته حمایتی خوبی در نظر گرفته‌ایم به نحوی که تا سقف 500 میلیون تومان وام را ضمانت می‌کنیم و از آنها سفته می‌گیریم تا بتوانند کارشان را شروع کنند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون با تاکید بر ضرورت حمایت از بنگاههای تعاونی گفت: یکی دیگر از اولویتهای صندوق، نوآوری در بخش تعاون است که در این راستا صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون حمایت ویژه از طرح‌های دانش بنیان و نوآور را در دستور کار خود قرار داده است.

وی درعین حال گزارشی از آمار صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق ارائه کرد و گفت: برای امسال 500 میلیارد تومان صدور ضمانت‌نامه برای شرکتهای مختلف مصوب کردیم که 73 درصد آن تعاونی و 27 درصد غیر تعاونی است. تاکنون نزدیک به 300 میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده و مابقی در حال صدور است.

حسین نژاد درباره اهداف صندوق در سال آینده نیز گفت: هدفگذاری ما برای سال آینده این است که به هر میزان ضمانت‌نامه که امسال مصوب کردیم سال آینده 30 درصد بیشتر از امسال خواهد بود.

به گزارش ایسنا، برابر آمارها در حال حاضر بیش از 10 هزار تعاونی زنان در کشور فعالیت دارند که 11 درصد تعاونی‌های فعال کشور را به خود اختصاص داده‌اند. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، ضمانت تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان با سفته را برای تعاونی‌های بانوان در اولویت قرار داده است. پیش از این نیز بانک توسعه تعاون از پرداخت 500 فقره تسهیلات 10‌ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 270
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران