پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518022 تاریخ : 1399/05/27-16:17:06
,25,
صرفه جویی ارزی 1.5 میلیارد یورویی در صنعت فولاد با بومی سازی

معاون ایمیدرو مطرح کرد:

صرفه جویی ارزی 1.5 میلیارد یورویی در صنعت فولاد با بومی سازی

معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو گفت: در 12 سال اخیر، 1.5 میلیارد یورو در صنعت فولاد بومی سازی شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، امیر خرمی شاد در کمیته آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه در 12 سال اخیر، 1.5 میلیارد یورو در صنعت فولاد بومی سازی شده است، اظهار داشت: طی دهه های اخیر، ساخت تجهیزات و بومی سازی در صنایع کشور، رابطه معناداری با درآمدهای ارزی داشته است.

وی افزود: هر زمان تحریم ها افزایش یافته و درآمدهای ارزی کشور سیر نزولی داشته، بومی سازی به صورت الزام و نه انتخاب، روند صعودی داشته است.

خرمی شاد تصریح کرد: این الزام به نفع کشور بوده به طوری که در صنعت فولاد، شرکت ها و سازندگان با تحقیق و پژوهش، حدود 19 هزار قطعه را بومی سازی کرده اند.

معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه عرضه و تقاضا قطعات و تجهیزات فولادی با هدف ایجاد هماهنگی بین سازندگان و نیازمندان قطعات صنعت فولاد صورت گرفته است، گفت: پیش از این، ممکن بود شرکتی اقدام به ساخت قطعه مورد نیاز خود کند، در حالی که شرکتی دیگر نیز همان قطعه را تولید می کرد.

وی ادامه داد: سامانه مذکور از هدر رفت وقت و هزینه ناشی از دوباره کاری ها جلوگیری می کند و قطعات و تجهیزات ساخته شده به عنوان محصولات ملی ثبت می شود تا شرکت ها بتوانند از آن استفاده کنند.

خرمی شاد با بیان اینکه ایمیدرو به موضوع گوهرسنگ ها توجه ویژه ای دارد، گفت: احداث دپارتمان آموزشی تخصصی گوهر تراشی و گوهر شناسی در شهرستان فردوس، یک پایلوت است که با هزینه کم، اشتغال ایجاد کرد. به طوری که طی یک سال گذشته، حدود 490 نفردر این مرکز، آموزش دیده و جذب بازار کار شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران