پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521465 تاریخ : 1399/07/27-15:19:49
,17,
صدور شناسنامه برای فرش دستباف قم/ تشکیل انجمنی برای کارفرمایان فرش دستباف

رئیس مرکز مل فرش ایران خبر داد:

صدور شناسنامه برای فرش دستباف قم/ تشکیل انجمنی برای کارفرمایان فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: این مرکز برای کاهش تقلب و پیشگیری از کپی برداری از نقشه های فرش دستبافت در حال پیگیری برای صدور شناسنامه فرش دستباف اصیل ایرانی در استان قم است.

به گزارش بانک و صنعت، فرح ناز رافع در سفر خود به استان قم و حضور در جلسه هم اندیشی با تولیدکنندگان و دست اندرکاران فرش دستباف قم، بیان کرد: قرار است با پیگیری هایی که در مرکز ملی فرش ایران انجام شده صدور شناسنامه به عنوان هویت برای تمام فرش های دستباف و ابریشم کشور انجام شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با تأکید بر اینکه فرش دستباف قم و دیگر فرش های اصیل دستباف کشور باید شناسنامه و هویت و همچنین اصالت داشته باشند، گفت: در قانون پولشویی تبصره ای داریم که باید سامانه ای برای شناسایی فرش وجود داشته باشد و مرکز ملی فرش ایران با جدیت پیگیر این امر مهم خواهد بود.
رافع عنوان کرد: مرکز ملی فرش ایران در زمینه توزیع و تهیه دستورالعملی برای مقابله با تقلب و تخلفات در حوزه فرش دستباف و تشکیل زنجیره تأمین و تولید، توزیع مواد اولیه فرش دستبافت و ایجاد تسهیلات مالی شاغلین فرش اقدامات لازم را دستور کار دارد.

تشکیل انجمنی برای کارفرمایان فرش دستباف

در ادامه این جلسه هم اندیشی در زمینه تشکیل انجمن صنفی کارفرمایان فرش هم با چند تولیدکننده و صادر کننده فعال فرش دستباف استان قم بحث و گفت وگو شد که رئیس مرکز ملی فرش ایران در این زمینه گفت: انجمن صنفی کارفرمایان فرش دستباف قم در آینده ای نزدیک با پیگیری این مرکز تشکیل می شود.
رافع افزود: انجمن صنفی کارفرمایان فرش دستباف قم می تواند در ارتقای جایگاه فرش دستباف و رفع مشکلات و موانع بر سر تولید و صادرات کمک کند.
وی تصریح کرد: قرار است تأمین اعتبار لازم برای احداث نمایشگاه دائمی فرش دستباف برای استان قم، شیراز و تهیه پلت فرم برای صدور شناسنامه فرش دستباف و تبلیغات فرش دستباف اقدامات صورت گیرد؛ هم چنین مقرر شد پیگیری های لازم از سوی اتحادیه های فرش دستباف و بخش خصوصی در این مورد انجام شود.
رئیس مرکز ملی فرش هم در این زمینه با اشاره به وجود 600 بافنده فرش که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند گفت: با پیگیری رئیس جمهور این افراد تحت پوشش بیمه روستایی قرار می گیرند.
گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد پیگیرهای لازم برای تشکیل انجمن صنفی کارفرمایان فرش دستباف ابریشم قم و هم چنین صدور شناسنامه و صدور هویت ملی برای فرش اصیل ابریشم قم انجام گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 283
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران