پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520640 تاریخ : 1399/07/12-16:18:59
,15,
صدور 1847 پروانه توسط اتحادیه کسب وکارهای مجازی

صدور 1847 پروانه توسط اتحادیه کسب وکارهای مجازی

تا کنون 1847 عدد پروانه کسب از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی صادر شده و از این تعداد، 428 پروانه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه صادر شده است.

به گزارش بانک و صنعت، در راستای تحقق ماده 87 قانون نظام صنفی و تاکید بر تشکیل اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی، اتحادیه مذکور فعالیت خود را از آبان ماه سال 1396 به طور رسمی در جهت حمایت از کسب وکارهای اینترنتی کشور، تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب وکارها آغاز کرده است.

اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی گزارشی را با هدف نشان دادن پراکندگی پروانه های صادرشده جهت شناخت بهتر اکوسیستم آنلاین در کل کشور و همین طور بررسی علایق و میزان تمایل جمعیت در هر اقلیم به موضوعات مختلف کسب وکارها جمع آوری کرده است.

طیق ماده 2 آیین نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و بازاریابی شبکه ای، دبیرخانه هیات عالی نظارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی موظفند ضمن اتصال سامانه های خود بدون نیاز به اخذ مدرک مجدد، امکان دسترسی طرفین به مدارک متقاضی و صدور همزمان پروانه کسب و نماد اعتماد الکترونیکی را فراهم کنند.

طبق ماده 3، مراحل صدور پروانه کسب شامل راه اندازی کسب وکار مجازی توسط متقاضی مطابق چک لیست های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، ثبت تقاضا توسط متقاضی در سامانه ای نماد ارجاع تقاضای کسب وکار مشمول قانون نظام صنفی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بلافاصله پس از ارزیابی و بر اساس فهرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران به سامانه اصناف، بارگذاری مدارک مندرج توسط متقاضی در سامانه اصناف حداکثر ظرف مدت سه ماه پیش از قبول تقاضا، تکمیل پرونده توسط اتحادیه، صدور و تسلیم پروانه کسب پس از تطبیق مدارک بارگذاری شده با اصل آن به منقاضی حداکثر ظرف 15 روز و ارسال مشخصات پروانه کسب به سامانه ای نماد و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی همزمان با صدور پروانه کسب می شود.

تا کنون 1847 عدد پروانه کسب از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی صادر شده است. در سال 1395، 223 پروانه کسب، در سال 1396، 235 پروانه، در سال 1397، 543 پروانه، در سال 1398، 418 پروانه و تا تاریخ 30 شهریور ماه 1399، 428 پروانه کسب صادر شده است.

1648 عدد از کسب وکارهایی که از اتحادیه کسب وکارهای مجازی پروانه دریافت کرده اند، مرد هستند که شامل 89 درصد می شود و 199 عدد از کسب وکارهایی که از پروانه دریافت کرده اند، زن هستند که شامل 11 درصد می شود. همچنین 927 عدد از پروانه های کسب صادرشده از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی از نوع حقوقی هستند که شامل 50.2 درصد می شود و 920 عدد از پروانه های کسب صادرشده، از نوع حقیقی هستند که شامل 48.1 درصد می شود.

میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در رسته های مختلف از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی حاکی از آن است که 43.4 درصد شامل عرضه انوع کالا و خدمات در فروشگاه های مجازی، 20.1 درصد شامل عرضه انواع خدمات در فروشگاه های مجازی، 17.3 درصد شامل عرضه انواع کالا در فروشگاه های مجازی، 12.4 درصد شامل عرضه گروه کالایی خاص در فروشگاه های مجازی و 6.8 درصد شامل عرضه خدمات در یک گروه خاص در فروشگاه های مجازی می شود.

میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در موضوعات مختلف نیز در شکل زیر آمده است.

در این موضوعات، خدمات هوشمند شامل خدمات مالی، خدمات منزل، خشکشویی آنلاین و گلفروشی آنلاین، جابه جایی هوشمند شامل تاکسی های هوشمند، حمل بار آنلاین و پیک هوشمند، محصولات دیجیتال و لوازم برقی شامل محصولات دیجیتال، فروشگاه قطعات الکترونیکی و لوازم برقی و فروشگاه بزرگ شامل پوشاک، کیف و کفش، سیسمونی کودک، لوازم خانگی، لوازم سفر، ورزشی و سرگرمی و بخش غیره نیز شامل مشاوره، مشاوره املاک و حیوانات خانگی می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران