پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492265 تاریخ : 1398/07/24-13:29:24
,17,
شرکت‌های خودروساز را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم

رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

شرکت‌های خودروساز را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به خبرنگاران در مورد خروج برخی خودروها از چرخه تولید، گفت: در برخی خودروهای پر تیراژ به‌خصوص در خانواده پراید و پژو خروج از روند تولید خواهیم داشت. در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود.

وی افزود: فرایند خارج کردن از روند تولید خودروهایی که اعلام شده، در پایان سال جاری پایان خواهد یافت و در حال جایگزینی خودروهای دیگری با خودروهایی هستیم که تولیدشان متوقف می‌شود. همچنین خودروسازها تعهدات خود را به‌زودی انجام خواهند داد.

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره تفاوت قیمت میان تولید پراید و قیمت فروش آن نیز، اظهار داشت: این سخنان که قیمت تولید پراید از قیمت فروش آن پایین‌تر است کاملا دروغ است.

رحمانی در مورد رد طرح تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان گفت: ما تابع قانون بوده و نظر شورای نگهبان را می‌پذیریم.

وی در مورد بهبود فضای کار در کشور نیز افزود: در این حوزه برخی اقدامات باید در حیطه داخلی وزارتخانه صورت می‌پذیرفت که آنها به‌خوبی انجام شده، به‌طوری که در حال حاضر از 87 مجوز بهره‌برداری به 46 مجوز رسیدیم که موجب تسهیل کارها شده است. سامانه‌ها نیز کامل‌تر شده است و این اقدامات در حیطه خود وزارت موثر بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات فراوزارتخانه‌ای در این حیطه نیز گفت: ما به عنوان متولی حوزه کسب و کار از دستگاه‌های دیگر مطالبات و پیگیری‌های لازم را داریم چرا که مسئول مستقیم این حوزه، مرکز ملی فضای کسب و کار است که در وزارت اقتصاد قرار دارد. ما ارتباطات خوبی با این مرکز داشته و در گزارش این نهاد به‌عنوان وزارتخانه نمونه در بهبود فضای کسب و کار شناخته شده‌ایم.

رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران نیز، گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

وی همچنین گفت:شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 244
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران