پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492211 تاریخ : 1398/07/24-10:03:53
,9,10028,
شرط وزارت بهداشت برای ارائه خدمات آنلاین استارتاپی در درمان

شرط وزارت بهداشت برای ارائه خدمات آنلاین استارتاپی در درمان

تسهیل ارائه خدمات سلامت به مردم یکی از دغدغه‌های این روزهای نظام بهداشت و درمان کشور است و شاید یکی از راهکارهای آن تعامل حوزه سلامت با استارتاپ‌های موجود در این حوزه باشد که می‌توانند خدمات را صورت آنلاین به مردم ارائه کنند؛ به‌طوری که استارتاپ‌ها با آزمایشگاه‌های تشخیص طبی یا مراکز درمانی قرارداد بسته و خدماتی چون اعلام نتایج آزمایشات به صورت آنلاین را به مردم ارائه دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اما آیا وزارت بهداشتی‌ها با این اقدامات موافقند یا آن را دخالت در امر درمان می‌دانند؟.

دکتر قاسم جان‌بابایی درباره فعالیت‌های استارتاپی در حوزه سلامت،‌ گفت: ما دستورالعمل نحوه کار استارتاپ‌ها در حوزه سلامت را تدوین کرده‌ایم، اما هنوز این دستورالعمل ابلاغ نشده است. اکنون در حال انجام کارهای حقوقی این دستورالمعل هستیم و به محض پایان کار آن را ابلاغ می‌کنیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم که استارتاپ‌ها در حوزه سلامت می‌توانند کار مردم را بسیار تسهیل کنند، افزود: اما تا زمانیکه این استارتاپ‌ها ثبت نشده، قانون‌مند نشده‌اند و شرکت‌هایشان در وزارت‌ بهداشت ثبت نشده باشند، ارائه خدمت سلامت از سوی آن‌ها خلاف است؛ زیرا ما نمی‌دانیم چه اتفاقی در خانه مردم می‌افتد. همه افراد و مراکزی که می‌خواهند خدمات استارتاپی در حوزه سلامت ارائه کنند، باید حتما از وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده و دارای کد شناسه باشند تا ما بتوانیم کارشان را رصد کنیم.

جان‌بابایی تاکید کرد: در حال حاضر هر کس این اقدامات را انجام می‌دهد، بدون مجوز بوده و ما با آن برخورد می‌کنیم. البته یک مورد تخلف در تهران و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره اتفاق افتاد که برخورد قانونی با آن انجام شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران