پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517805 تاریخ : 1399/05/25-10:39:06
,17,
سیلندرهای گاز خودروهای سواری استاندارد است

یک مقام مسئول:

سیلندرهای گاز خودروهای سواری استاندارد است

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: در تولید و استاندارد سیلندرهای خودروهای سواری مشکلی وجود ندارد و این سیلندرها سال هاست استاندارد هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وحید مرندی مقدم در ارتباط با بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره تولید کپسول های نوع 4 کامپوزیتی که برای مخزن گاز اتوبوس ها به کار می رود افزود: واحد تولیدی این نوع کپسول ها یک سری نواقص و مشکلات دارد که به آن اعلام کرده ایم و در جلسه هفته گذشته نیز مقرر شد نماینده وزارت نفت حضور داشته باشد که هر گاه مشکلات این واحد تولید رفع شود یک یا دو روز بعد پروانه استاندارد آن صادر شود.

وی گفت: آزمایش هیدرواستاتیک سیلندرهای کامپوزیت با سیلندرهای فولادی متفاوت است و واحد تولیدی سیلندرهای کامپوزیت تا یک هفته پیش تجهیزات این آزمایش را نداشت و ما نمی توانیم به دلیل نصب این سیلندرها روی سقف اتوبوس با جان مردم بازی کنیم.

مرندی مقدم افزود: این واحد تولیدی، 5 سال پیش اقدام به تولید کپسول های کامپوزیت کرد اما برای استاندارد آنها دیر اقدام کرده است.
وی گفت: برای هر واحد تولیدی آزمون ها و زمان های متفاوتی برای ارائه پروانه استاندارد وجود دارد که اگر زمان این آزمون ها و الزامات تولیدکننده را کنار بگذاریم صدور پروانه استاندارد، یک هفته زمان می برد.

وی گفت: هفته آینده در شورایعالی استاندارد روش های جدید ارزیابی انطباق و بحث ارزیابی از راه دور مطرح می شود.

حسین یعقوب پور مدیر عامل کارخانه تولید سیلندرهای نوع 4 کامپوزیت نیز در ارتباط تلفنی با خبر 21 گفت: در یک ماه گذشته همه مشکلات استاندارد واحد تولیدی خود را رفع کرده ایم و سه چهار مورد جزئی مانده است که آنها را نیز برطرف می کنیم.

وی افزود: در سال 95 که کپسول های کامپوزیت را تولید کردیم کسی به ما اعلام مغایرت با استاندارد نکرد.

یعقوب پور گفت: آن زمان می توانستیم با هزینه بسیار کمتر، آزمایشگاه خود را تجهیز کنیم اما اکنون هزینه های ما در این زمینه 10 برابر شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران