پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519749 تاریخ : 1399/06/29-16:39:47
,10028,10029,
سیر نزولی استفاده از

سخنگوی وزارت بهداشت هشدار داد

سیر نزولی استفاده از "ماسک" و افزایش مبتلایان "کرونا" در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به سیر نزولی استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی ضد کرونا در کشور، هشدار داد.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سیما سادات لاری، گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی تاثیر مستقیمی بر شدت شیوع بیماری کووید19 دارد. نقش استفاده از ماسک به عنوان مهم ترین عامل بازدارنده در انتقال ویروس کرونا همواره مورد تاکید مسئولان و کارشناسان بهداشت و درمان در سراسر جهان بوده است.

سیر نزولی استفاده از ماسک و افزایش موارد ابتلا کرونا در کشور

وی افزود: بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته میزان استفاده از ماسک در کشورمان دارای سیر نزولی بوده و همزمان با این روند کاهشی شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب استان های کشور هستیم.

کاهش 16.45 درصدی استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور

وی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات در هفته گذشته میزان استفاده از ماسک توسط مردم کشور در اماکن عمومی 59.12 درصد بوده است که با کمال تاسف شاهد کاهش 16.45 درصدی میزان استفاده نسبت به هفته ماقبل آن بودیم. همچنین میزان استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی 64.2 درصد گزارش شده است که نسبت به هفته ماقبل کاهش 8.3 درصدی را نشان می دهد.

لاری خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف و صنایع 63.25 درصد و توسط کامندان ادارات و بانک ها 82.16 درصد است که متاسفانه بازهم شاهد روند کاهشی محسوس در میزان استفاده از ماسک در این گروه ها هستیم.

رعایت پروتکل های بهداشتی در پایین ترین میزان طی هفته شش هفته اخیر

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشورمان در هفته گذشته به پایین ترین میزان خود ظرف 6 هفته قبل از آن رسیده است. نباید فراموش کنیم وضعیت فعلی بیماری در کشور بازخورد نوع رفتار ما در رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک طی هفته های گذشته بوده است و بدون شک عادی انگاری شرایط مهم ترین عامل بروز خیز مجدد بیماری در کشور است. مطمئنا ویروس کرونا ماه ها با ما خواهد بود و باید سبک زندگی خود را با حضور آن تغییر دهیم . اگر کشوری عملکر موثرتری داشته است این موفقیت مرهون همکاری مردم کشورش در رعایت نکات بهداشتی است. امیدواریم با همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک شاهد کنترل ویروس و کاهش موارد ابتلا و بستری روزانه در کشور باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 256
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران