پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520057 تاریخ : 1399/07/02-13:16:59
,17,
سود سهامداران شستا به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسید

شریعتمداری:

سود سهامداران شستا به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس آخرین آمار، سود پایان سال سهامداران شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسیده و سهامداران خرد 179 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک و صنعت، محمد شریعتمداری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد زمان بازگشایی سهام شستا، افزود: یکی از اقدامات مهم دولت در این دوره، بورسی کردن شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی بود.

وزیر تعاون گفت: در ادامه مسیر نیز سیاست هایی را در سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری در پیش گرفتند تا با استفاده از اوراق تبعی، شرایطی را در هلدینگ های زیر مجموعه فراهم کنند تا سهامداران خرد در یک دامنه، یک نوع تضمینی برای حداقل سودآوری سهام در اختیار داشته باشند.

وی با بیان اینکه توضیحات بیشتر در خصوص این اوراق تبعی در اولین فرصت ارائه می شود، افزود: سازمان تامین اجتماعی این کار را در جهت شفاف سازی انجام داده و تلاش می کند با اجرای طرح های نیمه کاره که در مجموعه شرکت های وابسته دارد، همواره با توسعه فعالیت ها در بحث خرید سهام مناسب و فروش سهام مورد نیاز مردم، شرایط مساعدی را برای بیمه گذاران و سهامداران ایجاد کند.

شریعتمداری درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: در ادامه فعالیت دولت در متناسب سازی حقوق بازنشستگان، آخرین بخش در حوزه صندوق های دولتی، همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد کشور بود.

وی افزود: اعضای این صندوق دو مشکل داشتند، یکی معوقات گذشته بود که در دو ماه گذشته بیش از چهار هزار میلیارد ریال منابع مورد نیاز برای پرداخت معوقات فراهم شد.

وزیر تعاون اظهارداشت: امروز با توافقی که با محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه انجام شد برای امر متناسب سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد نیز 10 هزار میلیارد ریال اختصاص یافت تا در اولین فرصت ممکن اقداماتی در این مورد انجام شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران