پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491881 تاریخ : 1398/07/18-12:39:41
,15,
سهم درآمدی صنعت گردشگری بسیار اندک است

سهم درآمدی صنعت گردشگری بسیار اندک است

هزینه اندک گردشگری در ایران نسبت به سایر کشورها و ارتباط صحیح بین انواع صنعت‌های گردشگری نظیر گردشگری طبیعت و فرهنگی، با اینگونه پارک‌های موضوعی ایجاد کنیم، خود به خود باعث ایجاد منابع درآمدی مناسب و اشتغال پایدار می‌شود.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، هادی رضایی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی در اختتامیه رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگری‌های موضوعی فضاپایه گفت: برای گذر از اقتصاد نفتی و کاهش اثرات تحریم‌ها نیاز به ورود روش‌های جدید جهت کسب درآمد است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری ازحوزه‌هایی است که جای کار دارد و با توجه به ظرفیت‌هایی که کشور دارد، سهم درآمد در این حوزه بسیار اندک است.

وی افزود: اگر به موضوع پتانسیل و پارک‌های فضاپایه مکان محور، پتانسیل جذب گردشگر را حداقل در بحث منطقه‌ای اضافه کنیم با توجه به امنیت بالای کشور در سطح منطقه، همچنین هزینه اندک گردشگری در ایران نسبت به سایر کشورها و ارتباط صحیح بین انواع صنعت‌های گردشگری نظیر گردشگری طبیعت و فرهنگی، با اینگونه پارک‌های موضوعی ایجاد کنیم، خود به خود باعث ایجاد منبع درآمد مناسب و اشتغال پایدار می‌شود.

 

رضایی ادامه داد: در این رویداد از سرمایه‌گذاران جهت ارتباط با ایده‌پردازان دعوت شد، لذا با حمایت سازمان‌های ذی‌ربط و با ورود بخش خصوصی، پارک موضوعی فضاپایه ایجاد و به رشد فناوری فضایی کمک کند.

 

گفتنی است؛ در این رویداد 52 ایده دریافت شد و از این تعداد 40 ایده ارائه شد و مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران