پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518158 تاریخ : 1399/06/01-10:17:59
,17,
سهامداران باید از رفتار هیجانی پرهیز کنند

دژپسند تاکید کرد:

سهامداران باید از رفتار هیجانی پرهیز کنند

وزیر اقتصادگفت: ذات بازار سرمایه این است که ممکن است در کوتاه مدت با نوسان ارزش سهام مواجه باشد.

به گزارش بانک و صنعت،فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد طی سخنانی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، به دارندگان سهام در بورس توصیه کرد از رفتار هیجانی در بازار سهام خودداری کرده و با استفاده از مشاوران دلسوز، در مورد دارایی خود تصمیم بگیرند.
وی تصریح کرد: عده ای در کمین کاهش قیمت سهام های ارزنده ای نظیر سهام عدالت نشسته اند و سهامداران با توجه به اینکه در واقع مالک بخشی از شرکت ها هستند، باید خود در مورد ارزش دارایی خودشان تصمیم بگیرند و تابع هیجانات و مطالب شبکه ها و کانال های مجازی نباشند.
وزیر اقتصاد سهام عدالت را سهامی طلایی و ارزنده دانست و افزود: مردم نباید به سرعت راجع به فروش آن تصمیم بگیرند و توصیه می کنم بجز کسانیکه در زندگی دچار اضطرار شده اند، بقیه مردم، این سهام را فقط با سهام های ارزنده تر جایگزین کنند.
دژپسند با بیان اینکه دولت برنامه ریزی خوبی برای بازار سرمایه تا پایان سال کرده است، اعلام کرد: تا پایان آذر ماه، سهام هفت شرکت بزرگ وابسته به وزارت صنعت، در بورس عرضه خواهد شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در جلسه اخیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی هم تصمیم بر این شد که تا پایان سال سهام 50 شرکت بخش خصوصی به بازار سهام بیاید.
وی یادآور شد: سهامداران باید از رفتار هیجانی پرهیز کنند چرا که ذات بازار سرمایه این است که ممکن است در کوتاه مدت با نوسان ارزش سهام مواجه باشد.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: در بازار سرمایه باید دیدی حداقل میان مدت داشت و تابع هیجانات بازار نشد.
دژپسند افزود: در خصوص عرضه شناور نیز دولت یک مصوبه طلایی صادر کرده است که هر زمان بازار سرمایه زمینه مناسبی برای عرضه داشته باشد، اجرایی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 247
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران