پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516979 تاریخ : 1399/05/09-15:03:51
,2,
سه ماموریت جاری بانک مسکن

رییس هیأت مدیره بانک مسکن تشریح کرد:

سه ماموریت جاری بانک مسکن

رییس هیأت مدیره بانک مسکن با اشاره به اینکه 60 درصد منابع بانک مسکن مرهون ایده های مرحوم رحیمی انارکی است، سه ماموریت پیش روی بانک را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، نادر قاسمی در مراسم معارفه محمود شایان مدیرعامل جدید بانک مسکن، ضمن تسلیت درگذشت مرحوم رحیمی انارکی مدیرعامل سابق بانک مسکن گفت: آقای رحیمی در طول 36 سال فعالیت در بانک خدمات نوینی ارائه دادند. غالب محصولات بانک مسکن محصول ایده های ایشان است و 60 درصد منابع بانک به دلیل مرهون ایده های آقای رحیمی انارکی است.
وی با بیان اینکه بیش از 8 میلیون خانوار به صورت مستقیم و غیرمستقیم با ایده های مرحوم رحیمی انارکی دارای سرپناه شدند، افزود: وی تا آخرین روزهای فعالیت دغدغه بانک را داشتند و حتی برخی جلسات هیأت مدیره در روزهای بستری در بیمارستان با ماسک و اکسیژن پیگیری می کردند.
قاسمی با تاکید بر اینکه راز قدرت آقای رحیمی انارکی در دانش و راز محبوبیت ایشان در فروتنی بود، گفت: از طرف خودم و مجموعه بانک انتصاب آقای شایان را تبریک عرض می کنم و امیدوارم حضور ایشان منشاء اثرات خیر برای بانک باشد.
رییس هیأت مدیره بانک مسکن گفت: به تمام کارکنان شاغل و بازنشسته بانک اعلام می کنیم با تمام وجود در کنار دکتر شایان هستیم و در تمام دوران فعالیت ایشان از تفکرات و ایده های آقای شایان بهره مند خواهیم شد.
قاسمی با اشاره به اینکه تا پایان سال 98 منابع بانک 88 هزار میلیارد تومان بود که تا کنون به 90 هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: قیمت تمام شده پول نیز با کاهش 4.7 درصدی مواجه بوده است.
رییس هیأت مدیره بانک مسکن گفت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک 7300 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم که البته هدف ما در سال 99 پرداخت 47 هزار میلیارد تومان تسهیلات است.
وی با بیان اینکه قرار شد در طرح اقدام ملی 14 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شود، افزود: در بخش مصارف بعد از بانک ملی، بانک مسکن دومین بانکی است که با 140 هزار میلیارد تومان بیشترین سهم را در مصارف شبکه بانکی دارد که 13 درصد از سهم شبکه بانکی است.
رییس هیأت مدیره بانک مسکن با اشاره به اینکه تاکنون 157 هزار نفر از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم استفاده کردند، به سه ماموریت اصلی پیش روی بانک مسکن اشاره کرد و گفت: دو ماموریت در حوزه مسکن است؛ نخست حمایت کامل بانک از طرح اقدام ملی است که طرح کلیدی دولت در حوزه مسکن محسوب می شود.
رییس هیأت مدیره بانک مسکن افزود: همان طور که در مسکن مهر 2 میلیون و 370 هزار مسکن مهر را راهبری کردیم آمادگی داریم از طرح مسکن ملی نیز حمایت کنیم. اگر در بحث مالی هم به بانک کمک شود اجرای این طرح تسهیل می شود.
قاسمی با بیان اینکه تمام دستورالعمل ها و شیوه نامه های مورد نیاز را ابلاغ کردیم و بانک مسکن آمادگی کامل را در این زمینه دارد، گفت: ماموریت دوم تکمیل پروژه های مسکن مهر است که خوشبختانه تا کنون 2 میلیون و 31 هزار واحد فروش اقساطی شده و مابقی پروژه ها به راحتی قابل فروش اقساطی است.
رییس هیأت مدیره بانک مسکن با اشاره به ماموریت سوم بانک مسکن نیز گفت: یکی از برنامه های بانک بحث بانکداری الکترونیکی است که از دغدغه های وزارت امور اقتصاد و دارایی است و با انتصاب دکتر شایان این بحث جدی تر پیگیری خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 253
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران