پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515942 تاریخ : 1399/04/24-13:31:30
,5,
ریل گذاری آینده صنعت نفت با تدوین 4 سند تا افق 1420

زنگنه مطرح کرد:

ریل گذاری آینده صنعت نفت با تدوین 4 سند تا افق 1420

وزیر نفت با اشاره به تدوین چهار سند در بخش های مختلف نفت و گاز شامل چشم انداز تولید نفت، گاز، پتروشیمی و مصرف سوخت تا افق 1420، گفت: این اسناد، ریل گذاری صنعت نفت برای آینده است.

به گزارش بانک و صنعت، بیژن زنگنه امروز (سه شنبه) بعد از جلسه با کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این جلسه یکی از جلسات باارزش، مفید، پخته و حرفه ای بود، ادامه داد: پایه خوبی برای همکاری های موثر در کشور در زمینه انرژی در این جلسه بنا شد.

وی با بیان اینکه زمینه هایی بود که نمایندگان کمیسیون انرژی نسبت به آن حساس بودند، افزود: تصمیم بر آن شد تا موارد بر اساس همکاری و نظر کمیسیون انرژی تنظیم شود.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه حل برخی موارد حتی نیازمند قانون جدید نیست، گفت: حمایت های سیاسی و همدلی می تواند کارها را در کشور پیش ببرد به طور مثال در پتروپالایشگاه ها نمایندگان کمیسیون انرژی استقبال کردند و قرار شد حمایت سیاسی انجام شود.

وی یکی از دغدغه های کمیسیون انرژی را بهینه سازی انرژی در مصرف سوخت های مایع و گاز دانست و افزود: قرار شد تا 4 سند را به کمیسیون تقدیم کنیم.

به گفته زنگنه اولین سند مربوط به مصرف سوخت حمل و نقل تا افق 1420 که سندی بین بخشی است و شامل بهینه سازی خودروها، اصلاح ساختار حمل و نقل درون شهری و برون شهری کشور و نوع خودروهایی که ساخته می شود، خواهد بود.

وی تاکید کرد: سندهای بعدی به ترتیب مربوط به عرضه و تقاضای گاز تا افق 1420، سند تولید نفت تا 1420 و سند مربوط به پتروشیمی است که ریل گذاری برای آینده به شمار می رود.

زنگنه با اشاره به اینکه درست است که این موارد در یک سال به انجام نمی رسد، ادامه داد: در تلاشیم تا تجربه خودمان را با تجربه و خواست نمایندگان همراستا کنیم.

وی مورد دیگری که در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفته بود را بحث حقوق کارکنان صنعت نفت عنوان کرد و گفت: این موضوع برای اولین بار در مجلس مطرح شد و جای خوشحالی است زیرا همیشه صنعت نفت تحت فشار بود که چرا حقوق پرسنل بالا است اما اولین بار بود که گفتند شما باید به پرسنل و مسایل رفاهی آنها توجه کنید و فاصله حقوق کارکنان کم شود.

وزیر نفت با اشاره به اینکه موضوع کمک نفت به توسعه مناطق نفتخیز نیز مطرح شد، افزود: اگرچه کارهایی از سوی نفت انجام می شود اما منابع شرکت ملی نفت کافی نیست و حتما باید فکر جدیدی شود.

وی ادامه داد: همچنین کمک به صنایع پایین دستی، توجه به ساخت داخل، حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی و مشکلات دانشگاه نفت نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گفته زنگنه، کمک برای تامین منابع نفت برای سرمایه گذاری ها باید مورد توجه قرار گیرد زیرا صنعت نفت پیشران اقتصاد است و اگر منابع مورد نیاز برای توسعه تامین شود، بخش های دیگر صنعت کشور و بخش پیمانکاری فعال خواهد شد.

وی با تشکر از «فریدون عباسی» رئیس کمیسیون انرژی مجلس، برای کنترل مطلوب جلسه، گفت: فضای خوب و صمیمانه ای وجود داشت که مایه دلگرمی است و آثارش را در آینده مشاهده می کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران