پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522765 تاریخ : 1399/09/03-10:17:48
,15,
رگولاتوری مسئول صدور مجوز تردد برای کسب و کارهای آنلاین

رگولاتوری مسئول صدور مجوز تردد برای کسب و کارهای آنلاین

وزیر ارتباطات اعلام کرده طی هماهنگی انجام شده با وزارت کشور سازمان تنظیم مقررات می تواند برای کسب و کارهای خدماتی آنلاین مجوز تردد صادر کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روزنامه همشهری، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در گفت وگوی اختصاصی با همشهری تأکید کرده که هماهنگی لازم در این رابطه با وزارت کشور صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤال همشهری درباره سازوکارهای رفت وآمد عوامل کسب و کارهای خدماتی آنلاین گفت: با وزارت ارتباطات هماهنگ کردیم. سازمان تنظیم مقررات، می تواند مجوز صادر کند.

بنا شده است که نظام صنفی و اتحادیه کسب و کارهای مجازی فهرست را به سازمان تنظیم مقررات ارسال کنند تا برای آنها مجوز تردد صادر شود.

رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی هم در گفت وگو با همشهری تأکید دارد که در شرایط فعلی باید تلاش شود با هماهنگی های لازم مشکلات دیگر کسب و کارها ازجمله مسئله موجودی کالا حل شود و مردم تشویق به خرید آنلاین برای شکستن زنجیره شیوع کرونا شوند.


مجوز از سوی رگولاتوری

با پیگیری های وزارت ارتباطات هر چند ستاد کرونا مشاغل مرتبط با خدمات اینترنتی را جز مشاغل ضروری گروه یک شناخته است اما هنوز استارتاپ های مختلف این حوزه در این رابطه نتوانسته اند مشکلات خود را حل کنند. هر چند از روز گذشته ممنوعیت تردد عمومی از ساعت 21 شب تا 4 صبح شروع شد اما هنوز سازوکاری برای مستثنی کردن عوامل تحویل کسب و کارهای اینترنتی خدماتی برای تامین نیازهای مردم به صورت شفاف مشخص نشده است. یک منبع آگاه روز گذشته در گفت وگو با همشهری اعلام کرد که هنوز وایت لیستی برای جلوگیری از جریمه نشدن نیروهای این مشاغل و اصناف دیگر به مراجع ذیصلاح نرسیده است. هم اکنون گروهی از استارتاپ ها مشغول نامه نگاری با فرمانداری و استانداری هستند. از سوی دیگر به گفته سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در جلسه ای که هفته گذشته در وزارت ارتباطات برگزار شده است قرار بر این شده که اتحادیه کسب و کارهای مجازی و همچنین نظام صنفی رایانه ای فهرست پلاک های خودروها و موتورسیکلت های کسب و کارهای خدماتی مبتنی بر اینترنت را به مراجع ذیصلاح ارسال کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 249
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران