پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522514 تاریخ : 1399/08/20-15:01:26
,2,
رویکردهای آموزشی بانک توسعه تعاون منطبق با شرایط کنونی است

در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا;

رویکردهای آموزشی بانک توسعه تعاون منطبق با شرایط کنونی است

ایرج شیخ زاده معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون، در گفت وگو با روابط عمومی به اهمیت برنامه های نوآورانه در رویکرد جدید آموزشی در این بانک تأکید نموده و در این خصوص گفت: نوآوری و تلفیق تجربه و دانش را رویکرد آموزشی و پژوهشی بانک توسعه تعاون در شش ماه نخست سال 1399 بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، شیخ زاده افزود: متناسب با شرایط شیوع بیماری کرونا مرکز آموزش و پژوهش بانک رویکردهای خود را منطبق با شرایط جاری طراحی نموده است و برنامه های آموزشی خود را با روش های مکاتبه ای، آفلاین، آنلاین، الکترونیکی، مبتنی فیلم ها و منابع آموزشی و روش های دیگر عملیاتی نمود.

وی با اشاره به رویکرد ترکیبی در برنامه های آموزش و یادگیری مدیران و کارکنان بانک، برنامه ها و فعالیت های آموزشی بانک را مطلوب ارزیابی نمود و گفت: در شش ماه نخست با وجود شیوع بیماری کرونا آموزش با رویکرد ترکیبی و آنلاین از سوی مرکز آموزش و پژوهش بانک و با هم اندیشی و همکاری امور فناوری اطلاعات و ارتباطات و شرکت سمات راه اندازی شد و در این بستر تاکنون برنامه های متنوعی برای گروه های شغلی فعال در ستاد و صف طراحی و اجراشده است.

شیخ زاده مدیریت دانش را از دیگر فعالیت های در حال اجرا در مرکز آموزش و پژوهش ذکر کرد که در سه فاز در حال اجرا می باشد.

وی در این خصوص گفت: در فاز نخست برنامه تربیت مدرس با رویکرد ساماندهی و انتقال دانش و تجربیات مدیران و کارکنان خبره به عنوان مدرس در حال اجرا است، در فاز دوم تولید و انتشار منابع و کتاب های تخصصی و کاربردی به عنوان یک راهبرد دنبال و منابع کاربردی کیفی تولید و چاپ شده است. در فاز سوم نیز طرح آرشیو و مستندسازی آثار علمی و تجربیات مدیران و کارکنان بانک بعنوان مرحله سوم مدیریت دانش در حال اجرا می باشد.

وی تبدیل دانش پنهان به دانش آشکار سازمانی و شکل گیری حافظه سازمانی را راهبرد کلیدی در مسیر سودآوری بانک ذکر کرد که فازهای سه گانه مدیریت دانش در تحقق آن تأثیر به سزایی دارد.

معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات طراحی و برگزاری آزمون کارشناسی در دو بخش عمومی و تخصصی را از دیگر برنامه های مرکز آموزش و پژوهش بانک ذکر کرد و گفت: با همت و کوشش همکاران مرکز آموزش و پژوهش آزمون کارشناسی در سال جاری برای نخستین بار به شیوه الکترونیکی برگزار شد.

وی از طراحی فرایند استانداردی برای آزمون کارشناسی بانک از سوی مرکز آموزش و پژوهش خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با این اقدام تربیت کارشناسان خبر و اهتمام به فعالیت های کارشناسی در بانک رونق مضاعفی تری بگیرد.

شیخ زاده طرح های پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش را کاربردی و تصمیم ساز خواند و شناسایی شاخص های توسعه ای و اجتماعی بانک و نیز گفتمان بانکداری اجتماعی و اقتصادی را ازجمله دستاوردهای مهم پژوهشی مرکز برشمرد.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون با اشاره به پروژه سنجش رضایت و کیفیت خدمات، احصاء بسیاری از مشکلات شعب بانک در ارائه خدمت مطلوب تر به مشتریان و پیشنهاد جهت بهبود عملکرد شعب و رفع آنها را از دستاوردهای این طرح ذکر کرده و گفت: نتایج حاصل نشان داد حدود 80 درصد مشتریان کیفیت خدمات بانکی موجود را مطلوب ارزیابی کرده اند.

وی در پایان، انجام مطالعات و آسیب شناسی سامانه اعتبارسنجی سدرا را از دیگر برنامه های پژوهشی انجام شده مرکز عنوان کرده و افزود: تدوین گزارش پایداری مسئولیت اجتماعی و تنظیم گزارش مسئولیت اجتماعی بر اساس مدل GRI:2018 نیز از دیگر اقدامات پژوهشی مرکز می باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران