پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494083 تاریخ : 1398/09/04-11:55:30
,17,
روزانه 100 قلم کالای اساسی و استراتژیک رصد می‌شود

روزانه 100 قلم کالای اساسی و استراتژیک رصد می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: روزانه 100 قلم کالای اساسی و استراتژیک رصد می‌شود که از بین 73 قلم کالا، 43 قلم نرخ ثابت و 30 قلم کاهش قیمت داشته‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسین مدرس خیابانی امروز (دوشنبه) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی درباره ارائه گزارش درباره تنظیم بازار پس از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، افزود: 27 قلم کالای دیگر نیز بین یک تا پنج درصد افزایش و فقط هفت درصد از کالاها بیش از پنج درصد افزایش قیمت داشته اند.

وی تاکید کرد: معتقدیم با کنترل قیمت کالاهای اساسی که تاکنون محقق شده، می توان قیمت سایر کالاها را نیز کنترل کرد.

مدرس خیابانی اظهار داشت:‌ برای تنظیم بازار در سه حوزه تامین، توزیع و کنترل بازار اقدام های مهمی انجام شد تا تبعات افزایش قیمت بر سایر کالاها تاثیری نداشته باشد.

به گفته این مقام مسئول، براساس اصل تنظیم بازار، فراوانی کالا به قیمت عرضه کالا تقدم دارد و ما تامین کالا را از ابتدای امسال با همکاری بانک مرکزی، گمرک، سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و سایر دستگاه‌های مسئول انجام دادیم، به طوری که تامین ذخایر کالای استراتژیک و راهبردی به قدری بود که انبارهای ما بیش از همیشه فراوانی کالا را تجربه کردند و این فراوانی کالا در نوع خود بی سابقه بود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: بخش مهمی از تبعات افزایش قیمت بنزین را فراوانی کالا مدیریت می کند، زیرا بازار تابع دو متغیر موجودی کالا و کنترل قیمت است.

وی اضافه کرد: در حوزه توزیع نیز تلاش شد با هماهنگی دستگاه های مسئول، بازیگران شبکه توزیع از جمله شبکه میوه و تره بار و عمده فروشان قیمت ها را با نرخ های پیشین بین مردم توزیع کنند، در این زمینه حتی تاکید شد که هیچ یک از تخفیفاتی که فروشگاه های بزرگ پیش از اجرای طرح در نظر گرفته بودند با اصلاح قیمت بنزین لغو نشود.

قائم مقام وزارت صنعت، حلقه سوم در تنظیم بازار را کنترل بازار  برشمرد و گفت: چهار هزار و 600 بازرس پس از اجرای طرح از مراکز تولید و توزیع بازدید کرده اند تا افزایش قیمتی با موج سواری از اصلاح قیمت بنزین انجام نشود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تاثیر ناچیزی روی قیمت کالاها می گذارد، اظهار داشت:‌ سامانه 124 فعالیتی شبانه روزی دارد، همچنین اپلیکیشن «آپ» راه های ارتباطی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده، اتاق اصناف و دادستانی نیز در کنار هم تبعات طرح را به حداقل رسانده اند.

وی بر اختصاص سهمیه بنزین حوزه حمل و نقل کالا نیز تاکید و اضافه کرد: در جلساتی با مسوولان وزارت نفت، بر تسریع اختصاص سهمیه شبکه حمل و نقل کالا در بیرون شهر و درون شهر تاکید شد تا کرایه حمل کالا افزایش نیافته و بر قیمت کالاها تاثیری نداشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران