پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517841 تاریخ : 1399/05/25-14:35:02
,5,
رشد هفتگی قیمت طلای سیاه در سایه واکسن کرونا

رشد هفتگی قیمت طلای سیاه در سایه واکسن کرونا

قیمت نفت هفته گذشته را با توجه به افزایش امیدها برای دستیابی به واکسن کرونا، با رشد قیمت پشت سر گذاشت و در میانه کانال 40 دلاری تثبیت شد.

به گزارش بانک و صنعت، هفته گذشته اخباری مبنی بر کشف واکسن موثر برای ویروس کرونا از گوشه و کنار جهان به گوش رسید. در این میان روسیه با اطمینان اعلام کرد که واکسنی که ساخته تاثیر مطلوبی دارد و کرونا را کنترل خواهد کرد.

همین خبر کافی بود تا بازار نفت را به تحرک وادارد و قیمت ها را با رشد همراه کند.

این در شرایطی بود که نگرانی نسبت به کاهش تقاضا همچنان در بازار وجود دارد، امری که اجازه رشد بیشتر قیمت ها به نفت را نمی دهد.

با این حال خبر کشف واکسن کرونا در کنار کاهش ذخیره سازی نفت در جهان قیمت نفت را بین یک تا 2 درصد در هر بشکه بالا برد تا امید به دستیابی به نفت 50 دلاری تقویت شود.

نفت برنت در جریان معاملات هفته گذشته 1 درصد گران شد و از 44 دلار و 40 سنت در روز دوشنبه به 44 دلار و 80 سنت در پایان معاملات در روز جمعه رسید.

این در حالی است که قیمت این نفت در میانه هفته تا 45 دلار و 43 سنت نیز بالا رفته بود.

نفت شاخص آمریکا نیز با رشدی 2 درصدی از 41 دلار و 22 سنت تا 42 دلار و یک سنت بالا رفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 260
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران