پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521483 تاریخ : 1399/07/27-17:43:23
,17,
راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی

تا 10 روز دیگر انجام می شود؛

راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی

قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، از راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری، حداکثر تا 10 روز دیگر در تهران و استان های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بابک دین پرست با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با اعضای هیات دولت در دوم شهریور ماه و تاکید معظم له بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید، افزود: با توجه به الزام های قانونی، فرامین و دستورات صادره و در راستای اجرای حکم صادره از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، امروز در بخشنامه ای که به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده، باید حداکثر در مدت 10 روز نسبت به راه اندازی مرکز مذکور اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقهای وزیر کشور گفت: در این ابلاغیه که رونوشت آن برای اعضای ستاد ارسال شده، بر ضرورت تعیین و معرفی نمایندگان خود به مراکز مذکور در سطح ملی و استانی تاکید شده است.

وی در تشریح برخی از وظایف و چگونگی کار مرکز اظهارداشت: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به «جهش تولید» مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه های اجرایی کشور، به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی، بی تردید یکی از مهمترین الزام ها و ضرورت ها در جهت تحقق موارد ذکر شده، اجرای دقیق ماده 61 قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، با هدف حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تامین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.

وی ادامه داد: در همین پیوند، با توجه به فرمایشات موکد رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیات دولت با معظم له در دوم شهریور ماه امسال مبنی بر «ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید» مقرر است مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری، با قید فوریت و حداکثر در مدت دو هفته راه اندازی شود.

دین پرست در تشریح برخی از مهمترین ویژگی های این مرکز گفت: به تناسب اختیارات و مسوولیت های مصرح در ماده (61) قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی ماده قانونی مذکور، مرکز موصوف در سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر و تحت مدیریت رییس م سازمان مذکور و با نظارت روسای کارگروه های استانی، فعالیت خواهد کرد.

وی بیان داشت: نظر به اینکه در اجرای تبصره ذیل ماده (61) قانون موصوف، دستگاه های عضو، ستاد و کارگروه های مذکور و دبیرخانه های مورد نیاز آنها، باید از امکانات و نیروی انسانی موجود در دستگاه های اجرایی و اعضای ذی ربط استفاده کرده و به هیچ عنوان تشکیلات جدیدی ایجاد نکنند.

این مقام مسوول اضافه کرد: مرکز مورد اشاره به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد، بدین شرح که نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه موظفند همه روزه از ساعت هشت تا 20 هر روز، در محل مرکز مستقر باشند. از ساعت 20 تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفت مطلعی، پاسخ گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی ربط خواهد بود.

به گفته وی، سامانه ویژه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به صورت آزمایشی در ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها نصب شده، تا هفته آینده نهایی سازی شده و عملیات اجرایی مرکز مورد نظر را پشتیبانی خواهد کرد.

دین پرست تاکیدکرد: اولویت بررسی و حل وفصل مشکلات واحدهای تولیدی، به ترتیب با دستگاه اجرایی مرتبط در سطوح استانی و سپس ملی و در گام بعدی، با کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها خواهد بود، فقط در موارد خاص، آن هم با ذکر دقیق دلایل عدم توفیق دستگاه اجرایی مسوول درسطح استان و همچنین کارگروه های استانی، برای حل وفصل مشکلات واحد تولیدی، مراتب برای بررسی و حل وفصل نهایی مشکلات واحدهای مشمول، به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارسال خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 236
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران