پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517989 تاریخ : 1399/05/27-12:53:41
,5,
دستور زنگنه برای کاهش قیمت خوراک پتروشیمی ها و پالایشگاه ها

دستور زنگنه برای کاهش قیمت خوراک پتروشیمی ها و پالایشگاه ها

وزیر نفت گفت: قیمت خوراک پتروشیمی را کاهش داده و قیمت خوراک پالایشگاه را اصلاح کردیم که این موصوع باعث بهتر شدن وضعیت این شرکت ها در بورس می شود.

به گزارش بانک و صنعت، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم امضای 13 قرارداد نگهداشت و افزایش تولید نفت، ادامه داد: امروز برای صنعت نفت ایران روز مهمی است، زیرا در سخت ترین تحریم ها امروز قراردادهایی به ارزش 1.5 میلیارد یورو با شرکت های ایرانی به امضا رسید که در استان های خوزستان، کهکیلویه بویر احمد، فارس، بوشهر و هرمزگان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از تجهیزات مورد نیاز در این طرح ها توسط سازندگان داخلی تامین می شود، افزود: فرصت های زیادی برای اشتغال ایرانی ایجاد می کند.

زنگنه ادامه داد: پیام مهم این قرادادها این است که متوقف نمی شویم و به ظرفیت سازی فکر می کنیم، زیرا تحریم ها و بانیان تحریم ها رفتنی هستند و ملت ایران و ایران ماندگار بوده و شرایط سخت تر را نیز طی کرده است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان فرزندان این کشور در این شرایط مسوولیت خود را به ملت به انجام می رسانیم، گفت: برای فرزندان این مردم اشتغال ایجاد کنیم.

وزیر نفت با تاکید دوباره بر اینکه برای توسعه صنعت نفت منتطر خارجی ها نمی نشینیم ، افزود: ضمن مشارکت و تعامل با آنها اما با نیامدن آنها برای اینکه میادین را توسعه دهیم اما با نیامدن آنها کار را متوقف نمی کنیم.

وی ادامه داد: از همین رو دسته سوم قراردادهای نگهداشت تولید تا پایان سال امضا خواهد شد.

زنگنه درباره طرح مجلس برای تغییر در سهمیه بندی بنزین نیز گفت: هنوز طرحی به دست ما نرسیده و نمی توان روی فرضیات نظری داد.

وی درباره اینکه آیا گشایش اقتصادی، طرح وزارت نفت بوده، تاکید کرد: ایده را وزارت نفت نداده است.

زنگنه افزود: چارچوبی را ارائه دادند تا وزارت نفت اعلام کند که آیا از نظر تکنیکال قابلیت اجرا دارد. در این زمینه پیشنهادی دادیم که به مراحل بعدی رفته است. در هر حال هر چه که به وزارت نفت ابلاغ شود، اجرا خواهیم کرد.

وی عملکرد اوپک در ماه های اخیر برای کنترل بازار نفت را موفق دانست و ادامه داد: با اقدامات و تصمیمات انجام شده، قیمت نفت از 15 دلار به 45 دلار در هر بشکه رسیده و تثبیت شده است. اینکه در آینده چه کاری انجام شود بستگی به شرایط بازار دارد.

وزیر نفت با بیان اینکه در شرایط فعلی طرح گشایش اقتصادی که مربوط به فروش قطعی نفت است با فروش اوراق اسلامی اشتباه گرفته می شود، ادامه داد: پیش از این نیز اوراق اسلامی برای تامین مالی طرح ها به فروش می رسید اما طرح عرضه نفت پیش فروش قطعی موضوعی است که در جلسه سران قوا مطرح شده و هنوز نهایی نشده است.

وی تاکید کرد: آمریکا ادعا کرده که محموله بنزین ایران را توقیف کرده است اما این در شرایطی است که اگرچه محموله ها از ایران رفته بود اما نه کشتی ها ایرانی بود نه محموله برای ایران بود. محموله، بنزین ایران بود که به مشتری فروخته شده بود.

زنگنه گفت: در برنامه سند مصرف سوخت آینده کشور تا 1420 سی.ان.جی را سوخت اصلی می دانیم.

وی به اعتراضات از سوی برخی کارگران صنعت نفت اشاره کرد و افزود: یک سری اعتراضات بود که مربوط به پیمانکاران دست دوم نفت می شد. البته باید توجه شود به عنوان وزیر نفت با قدرت می گویم از حقوق کارگران دفاع می کنم.

زنگنه درباره صندوق ETF پالایشی نیز تاکید کرد: تقاضا را دادیم و فرایند را بورس طی می کند.

وزیر نفت با رد شایعه امتیاز به ترکمنستان در دریای خزر بر سر صادرات گاز نیز گفت: «من امتیاز می دهم؟»ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران