پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517846 تاریخ : 1399/05/25-14:53:14
,17,
دریافت و پرداخت 88 درصد کارگاه ها الکترونیکی است

مرکز آمار اعلام کرد؛

دریافت و پرداخت 88 درصد کارگاه ها الکترونیکی است

مرکز آمار اعلام کرد: 88 درصد از کارگاه های بازرگانی و خدمات در سال 97 از ابزارهای الکترونیکی برای پرداخت و دریافت خود بهره برده اند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از مرکز آمار ایران، طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات یکی از طرح های آماری است که با هدف تهیه اطلاعات مناسب از ویژگی های کارگاه های بازرگانی و خدمات، در سطح کشور توسط مرکز آمار ایران و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها به اجرا درآمده است تا در برنامه ریزی های اقتصادی به کارگرفته شود.

مشروح نتایج طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات در سال 1397 نشان می دهد که در این سال حدود 79 درصد از کارکنان بخش بازرگانی و خدمات را کارکنان مرد و 21 درصد را کارکنان زن تشکیل داده اند.

کارگاه های با فعالیت آموزش، با 61 درصد کارکن زن بیشترین سهم در بین فعالیت های بخش بازرگانی و خدمات دارا بوده و کارگاه های دارای فعالیت تعمیر کالاهای شخصی و خانگی با چهاردرصد، کمترین سهم را زنان شاغل داراست.

براساس این گزارش 34 درصد از کارکنان کارگاه های بازرگانی و خدمات را کارکنان با تحصیلات بالاتر از دیپلم، 35 درصد کارکنان دیپلم و 31 درصد نیز دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم تشکیل داده اند.

حدود 35 درصد از ارزش افزوده کارگاه های بازرگانی و خدمات مورد بررسی، مربوط به فعالیت خرده فروشی (بجز وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت) است.

بهره وری کارکنان این کارگاه ها در سال 1397 به ازای هر کارکن معادل 360 میلیون ریال بود و همچنین بهره وری کارکنان به ازای هر ساعت بیش از 148 هزار ریال را نشان می دهد و بر اساس نتایج به طور متوسط هر کارکن 50 ساعت در هفته به فعالیت مشغول بوده است.

نتایج طرح نشان می دهد که ضریب نفوذ رایانه در این کارگاه ها 26 درصد است که کارگاه های با فعالیت جنبی خدمات مالی و فعالیت های بیمه با ضریب نفوذ 99 درصد دارای بالاترین نسبت از این حیث در کارگاه های مورد بررسی دارد. 20 درصد از کارکنان کارگاه های مورد بررسی نیز از اینترنت برای فعالیت های کارگاه در داخل یا خارج از کارگاه استفاده کرده اند.

همچنین 11 درصد از مدیران کارگاه های مورد بررسی را زنان تشکیل داده اند و سایر فعالیت های خدماتی شخصی (شستشوی منسوجات، آرایش و پیرایش و ...) با 49 درصد بیشترین سهم را از این حیث داشتند.

برابر این گزارش، 88 درصد از کارگاه های بازرگانی و خدمات از ابزارهای الکترونیکی برای پرداخت و دریافت خود بهره برده اند که فعالیت های انتشاراتی، فعالیت جنبی خدمات مالی و فعالیت های بیمه با 99 درصد بالاترین میزان استفاده در این زمینه را دارا بوده اند. همچنین 98 درصد از کارگاه ها از دستگاه کارتخوان برای پرداخت و دریافت استفاده کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 234
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران