پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517819 تاریخ : 1399/05/25-12:05:11
,10028,
حوادث پلاسکو و سینامهر به دلیل تغییر کاربری بود

شهردار تهران:

حوادث پلاسکو و سینامهر به دلیل تغییر کاربری بود

شهردار تهران گفت: ما در سینامهر به دلیل تغییر کاربری ضربه خوردیم و باید این موضوع تغییر کاربری با حمایت مجلس تغییر کند و لایحه ای هم حتما به مجلس ارائه می دهیم.

به گزارش بانک و صنعت، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه 132 سازمان آتش نشانی شهر تهران با یادآوری این نکته که این روزها روزهای سالگرد اسرای عزیز است که یادآور خاطرات خوبی است. گفت: جا دارد از همه کسانی که برای آزادی اسرا تلاش کردند یاد کنیم و یادمان باشد که چه اتفاقی مهمی در این زمینه رخ داده است.

حناچی عرق سازمانی را موتور محرکی برای پیشرفت هر سازمانی دانستو گفت: وقتی یک سازمان عرق سازمانی بیشتری دارد موفقیت های بیشتری هم نصیبش می شود.

به گفته وی سازمان آتش نشانی شهر تهران به واسطه دارا بودن این عرق سازمانی بالا توانسته با همه محدودیت ها مقابله کند و هر روز به فکر نجات جان انسان ها باشد

شهردار تهران افزود: این سازمان در این دوره به عنوان بازوی دولت عمل کرده است و شاهد مثال آن حضور در سیل گلستان و گرگان و دیگر مناطق سیل زده بود. آنها در سیل خرم آباد و خوزستان و حتی در آتش سوزی زاگرس هم حضور مستمری داشتند و به عنوان بازوی دولت عمل کردند و این خاطرات خوب فراموش شدنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه نظمی مشابه نظامی ها در سازمان آتش نشانی شهر تهران لازم است، زیرا اقدامات این سازمان همگی در مواقع بحرانی شکل می گیرد گفت: اگر این نظم وجود نداشته باشد کارها به درستی پیش نمی رود.

شهردار تهران به موضوع پراکنش مناسب ایستگاه های آتش نشانی پرداخت و گفت: این مساله تأثیر مستقیمی بر روی کاهش زمان رسیدن به حوادث دارد و در سازمان آتش نشانی به این موضوع توجه خوبی شده است.

حناچی با اشاره به اینکه خانواده بزرگی در سازمان آتش نشانی حضور دارند و این سازمان حدود 5 هزار نفر عضو دارد که جزو بالاترین سرمایه اجتماعی در شهرداری محسوب می شود گفت: باید قدر این سازمان را بدانیم. نباید این سرمایه اجتماعی که ذره ذره ایجاد شده به دلایل مختلف خدشه دار شود و باید بیش از پیش حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه حادثه پلاسکو برای سازمان آتش نشانی شهر تهران نقطه عطفی بود ابراز داشت: هیچ چیز این سازمان نسبت به قبل از پلاسکو قابل مقایسه نیست و ما در سازمان آتش نشانی شهر تهران درس بزرگی از حادثه پلاسکو گرفتیم.

شهردار تهران گفت: امروز هم باید به این نکته توجه کنیم که باید از حادثه سینا مهر درس بگیریم زیرا اگر اینگونه نباشد فقط خسارت به جا مانده و هیچ پیشرفتی برای این ه نصیب ما نخواهد شد.

وی ادامه داد: ما در سینامهر به دلیل تغییر کاربری ضربه خوردیم و باید این موضوع تغییر کاربری با حمایت مجلس تغییر کند و لایحه ای هم حتماً به مجلس خواهیم برد.

به گفته وی حتی در حادثه پلاسکو هم تغییر کاربری ها باعث شد تا این حادثه رقم بخورد و سینا مهر هم نمونه همین تغییر کاربری ها بود.

شهردار تهران گفت: از میان یک میلیون ساختمانی که در سطح شهر تهران داریم، 33 هزار ساختمان نا ایمن شناسایی کردیم.

وی طرح 999 سازمان آتش نشانی موضوع مهمی دانست که باید به آن توجه شود تا ساکنان هر خانه ناایمن باید بدانند که چرا ساختمان محل سکونتشان ناایمن است و در صدد رفع آن بر بیایند و اینگونه نباشد که بعد از حا ثه بگویند چرا اطلاع نداشته اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران