پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519730 تاریخ : 1399/06/29-13:42:41
,1,
حمایت بانک صادرات ایران با «وسپهر» از تعمیق بازار سرمایه

رضا صدیق، قائم مقام مدیرعامل بانک با اشاره به قابلیت بالای نقدشوندگی سهام گروه مالی سپهر اعلام کرد

حمایت بانک صادرات ایران با «وسپهر» از تعمیق بازار سرمایه

قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: فروش بخشی از سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات قطعاً بر صورت های مالی بانک صادرات ایران تاثیر مثبت خواهد داشت و در دفاتر بانک منعکس می شود در عین حال وجوه حاصل از فروش «وسپهر» صرف بازارگردانی و حفظ ارزش آن خواهد شد تا بتواند مانند «وبصادر» که تاکنون نقدشوندگی مناسبی داشته، از نقدشوندگی مناسبی برخوردار باشد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، رضا صدیق با بیان این مطلب، افزود: سهم «وسپهر» از ظرفیت های مناسبی برخوردار بوده، شرکت های زیرمجموعه آن در حوزه های پتروشیمی، ساختمانی و صنایع گوناگون فعالیت داشته و همچنین با داشتن پرتفوی مناسبی از سهام بازار سرمایه، نقش مهمی در عمق بخشیدن و توسعه بازار سرمایه دارد.
وی اظهار کرد: بانک مرکزی بانک ها را از حضور در بازار سرمایه منع نکرده بلکه با تعیین مقررات و شاخص هایی این امکان را برای حضور بانک ها در بازار سرمایه فراهم کرده است. بانک صادرات ایران نیز در چارچوب این مقررات و ضوابط، برای حفظ رونق بازار سرمایه حضور مؤثر خواهد داشت.
قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: بانک صادرات ایران با تجمیع 17 شرکت تحت تصدی خود، در قالب شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات با همکاری فرابورس و نهادهای مرتبط می تواند در تعمیق بازار اثر مهمی داشته باشد. همکاری متقابل بازارهای پولی و مالی برای ایجاد یک اقتصاد پویا و پررونق همواره به طور جدی دنبال می شود. بانک ها همیشه به عنوان دارندگان منابع پولی در کنار بازار سرمایه قرار داشته و هم جهتی این دو موجب بهبود شاخص های اقتصادی خواهد شد.
صدیق با اشاره به این که بانک صادرات ایران از دو سال و نیم گذشته، برنامه های مختلفی را برای کند کردن شیب تند زیان، توقف زیان و حرکت به سمت سوددهی اجرا کرده، گفت: صورت های مالی منتهی به پایان سال 98 بانک با سود منتشر شد و در سال 99 اقدامات مهمی برای کسب سود و حذف زیان انباشته و بهبود سایر شاخص های مدنظر بانک مرکزی از جمله کفایت سرمایه بانک برداشته شده و با توجه به اقدامات دو سال و نیم اخیر، تلاش های انجام شده به نتیجه خواهند رسید و در پایان شش ماه اول سال جاری فاز اول نتایج بهبود وضعیت بانک را شاهد خواهیم بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران