پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520617 تاریخ : 1399/07/12-13:53:22
,8,
جهش 95 درصدی شرکت های معدنی در بورس

آمار شهریور نشان داد؛

جهش 95 درصدی شرکت های معدنی در بورس

بررسی عملکرد 74 شرکت زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی در بورس اوراق بهادار تهران در ماه شهریور ماه 99 گویای جهش 95.3 درصدی سالانه و 35 درصد نسبت به مرداد ماه امسال دارد.

به گزارش بانک و صنعت، برپایه جداول آماری بورس نشان می دهد، جمع عملکرد شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در 6 ماهه نخست امسال رشد 50.3 درصد را ثبت کرد.

برپایه این بررسی، در مجموع 35 درصد کل فروش شرکت های تولیدی بورس تهران مربوط به حوزه معدن وصنایع معدنی است که مرتبط با رشد تولیدات این شرکت ها و تقویت بازار و رشد ارزش دلار است.

این بررسی نشان می دهد که فولاد مبارکه ( اصفهان) در شهریور رشد فروش 51 درصدی داشت، شرکت ملی صنایع مس ایران با 169 درصد، فولاد خوزستان با 43 درصد و گل گهر با 98 درصد بزرگترین شرکتهای این حوزه از لحاظ فروش محسوب می شوند.

دستاورد 6 ماهه شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی

شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در 6 ماهه نخست امسال رشد فروش خود را ثبت کردند، بگونه ای که فولاد مبارکه 37 درصد، شرکت ملی صنایع مس ایران به رقم 62 درصد رسید و فولاد خوزستان نیز به سطح 41 درصد تکیه زد.

گل گهر با 59 و ذوب آهن با 89 درصد نیز در دوره این گزارش ارقام رشد دو رقمی فروش خود را ثبت کردند.

ضمن اینکه مادکتو استیل کرد در شهریور ماه رقم 6 هزار و 308 درصد رشد فروش داشت و در 6 ماهه نیز بالغ بر سه هزار و 701 درصد را نشان داد.

علاوه براین سیمان آرتا اردبیل هم با رشد سه رقمی در 6 ماهه رقم 997 درصد را به ثبت رساند.

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه نخست امسال به رقم دو میلیارد و 176 میلیون دلار رسید که از این رقم بیش از 50 درصد سهم زنجیره فولاد و تولیدات فولادی مرتبط است.

برپایه اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران حجم تجارت خارجی کشور در پنج ماهه نخست امسال به 24 میلیارد و 600 میلیون دلار رسید که در این مدت 52 میلیون تن انواع کالا صادر شد.

آمارهای مورد بررسی نشان می دهد در پنج ماهه امسال بیش از سه میلیون تن زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به ارزش افزون بر یک میلیارد و 118 میلیون دلار به بازارهای هدف، صادر شد.

حجم صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در دوره این گزارش به رقم بیش از 15 میلیون و 699 هزار تن رسید که در سرفصل «سایر معدن وصنایع معدنی» با رقم سه میلیون و 466 هزار تن بیشترین حجم را به خود اختصاص داد.

همچنین با توجه به شرایط تحریم و بحران کرونا، افت ارزش صادرات در دوره این گزارش دور از انتظار نیست، اما در زمینه زنجیره آلومینیوم و محصولات آن، شرایط متفاوت رقم خورد با صدور 39.2 هزار تن به ارزش 63.5 میلیون دلار محقق شد که از نظر وزن و ارزش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 74 و 44 درصد افزایش را نشان می دهد.

آمار 6 ماهه تجارت خارجی

براساس آمار گمرک ایران، مبادلات تجاری 6 ماهه نخست امسال با طرف های خارجی به وزن 62 میلیون و 842 هزار تن و به ارزش 30 میلیارد و 349 میلیون دلار رسید.

سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید) بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی در این مدت بالغ بر 46 میلیون و 318 هزار تن به ارزش 13 میلیارد و 566 میلیون دلار بود که بنزین همچنان در صدر کالاهای صادراتی کشور در نیمه نخست امسال قرار دارد و پلی اتیلن، گرید فیلم، متانول و اوره بعد از بنزین چهار قلم نخست کالای صادراتی کشور بودند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران