پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511871 تاریخ : 1399/02/09-16:23:34
,25,
جذب سرمایه داخلی و خارجی از الزامات بخش معدن است

وزیر صنعت:

جذب سرمایه داخلی و خارجی از الزامات بخش معدن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن مساعد دانستن شرایط فعالیت در حوزه معدن، بر اهمیت تسریع در جذب سرمایه داخلی و خارجی برای تامین نقدینگی به عنوان یکی از الزامات این بخش، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضارحمانی در دیدار رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن کشور افزود: امسال فرصت های خوبی برای ایجاد تحول بزرگ در بخش معدن و جهش تولید در کشور وجود دارد.

به گفته وی، ایران در بخش معدن شرایط خوبی برای تولید و صادرات دارد و چنانچه این فرصت را قدر بدانیم امسال در این بخش شاهد جهش تولید خواهیم بود.

رحمانی ضمن یادآوری تدوین نقشه راه معادن برای نخستین بار که در سال گذشته ابلاغ شد، توسعه فعالیتهای اکتشافی، احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی (فولاد، مس و آلومینیوم)، تجهیز و نوسازی معادن کشور و توسعه پایگاه ملی داده های علوم زمین را از جمله برنامه های امسال این وزارتخانه برای توسعه معادن و صنایع معدنی بیان کرد.

وی اطلاع رسانی گسترده برای مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: آگاهی افکارعمومی از فعالیت های معدنی به منظور جلب مشارکت آنان بسیار مهم است.

وزیر صنعت تصریح کرد: رویکرد وزارتخانه در این دوره، تفویض گسترده اختیارات به تشکل های مردم نهاد است، اما این تفویض در صورتی ثمربخش است که این تشکل ها حضور فعالی داشته باشند و مسیولیت بپذیرند.

رحمانی با بیان اینکه امروز در وضعیت حاضر همه باید به وظایف خود پایبند باشند،  از رییس سازمان نظام مهندسی معدن خواست تا با همراهی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارتخانه،  ضمن بسیج تمام فعالان این حوزه، ‌ برای ایجاد تحول در این بخش با جدیت فعالیت کنند.

وی پیشنهاد داد شورای منظمی با حضور سازمان ها و تشکل ها و نهادهای مردمی مرتبط، ‌ برای تقویت همگرایی در بخش معدن تشکیل شود.

رحمانی با مهم خواندن هوشمندسازی فرآیندهای بخش معدن، سامانه اینترنتی ثبت مکانیزه محدوده‌های معدنی (کاداستر) را که به منظور تسهیل امور متقاضیان، طراحی شده، نشانگر پویایی و همگام شدن با دنیا دانست.

به گفته وزیر صنعت: راه اندازی سامانه کاداستر علاوه بر کاهش ترددهای غیر ضروری و سالم سازی محیط، موجب ایجاد شفافیت در سازمان و مقابله با فساد می شود.

تقی نبیی، رییس جدید نظام مهندسی معدن کشور نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای همراهی با سیاست های وزارت صنعت، برای توسعه معادن و جذب سرمایه گذاری، با تشریح تفاوت های اقتصاد معدنی با سایر بخش ها از تحریم ناپذیری این بخش و جاذبه های سرمایه گذاری در معادن سخن گفت.

به اعتقاد وی، چنانچه ظرفیت تولید افزایش یابد، قیمت تمام شده کاهش خواهد داشت و نگرانی های بازار مصرف به حداقل خواهد رسید.

در این دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت حکم ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران را به تقی نبیی اعطا کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 243
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران