پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492641 تاریخ : 1398/08/04-14:24:44
,13,
تولید 900 هزارتن انار در سالجاری/ظرفیت صادرات 150 هزارتن

یک مقام مسئول اعلام کرد:

تولید 900 هزارتن انار در سالجاری/ظرفیت صادرات 150 هزارتن

سرپرست دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال 900 هزار تن انار از باغات کشور برداشت می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، زهرا جلیلی مقدم افزود: میانگین برداشت انار سالانه از باغات کشور، یک میلیون تن است و این میزان با توجه به تغییرات اقلیم، دستخوش تغییر می‌شود.

وی گفـت: عمده تولید انار، از 10 نوع تجاری، در استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، مرکزی، سمنان و لرستان صادر می‌شود.

جلیلی مقدم با اشاره به اینکه میزان صادرات انار در سال گذشته 15 هزار تن بوده است افزود: ارزش صادرات انار در سال 97، 15 میلیون دلار بود که به کشورهای روسیه، عراق، کره جنوبی، سوییس، فرانسه و آلمان صادر شد.

وی ادامه داد: میانگین صادرات انار در سال، بین 15 تا 35 هزار تن است و ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان انار دنیا توان صادرات 150 هزار تن انار در سال را دارد.

جلیلی مقدم گفت: با توجه به خواص دارویی انار، ‌این محصول را جواهر سلامت می‌دانند، همچنین کشورهای زیادی برای توسعه برداشت انار برنامه ریزی می‌کنند و ما نیز باید برای بهبود کیفیت انار، برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: آنتی اکسیدان موجود در انار 10 برابر چای سبز است و در دنیا برای تولید آن برنامه ریزی‌های زیادی می‌شود ما نیز در کشورمان باید برای فروش و صادرات انار، بازارهایی مناسبی پیدا کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران